Speightstown Otelleri Ara

En uygun Speightstown otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Speightstown otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Speightstown Hakkında

Küçük Bristol olarak da anılan Speightstown, Barbados'un ikinci büyük şehir merkezidir. Kuzeyde konumlanan başkent Bridgetown'a 19 kilometre uzaklıktadır.  Barbados’un en erken yerleşim dönemine kadar tarihlenen yapıları, mimarisi ile Speightstown’un karakteristik sokakları, canlı limanı Esplanade ile turistler için çekici bir lokasyondur. Yepyeni bir lüks marina alanı olarak geliştirmesi hala devam eden Port St. Charles’a ev sahipliği yapan Speightstown’da keyifli zaman geçirebilir, restoran ve kafelerinde lezzetli molalar verebilirsiniz. 

18. yüzyıldan kalma sömürge evi Arlington Evi, şimdi "National Trust" tarafından işletilen ilgi çekici bir müzedir. Farklı sergiler bulabileceğiniz müzede; eski şehire ait mağazalar, plantasyonlar ve gemi ticareti döneminden parçalar sergileniyor. Speightstown’un muhteşem plajlarında, denizli bir gün geçirip kumların üstünde tembellik edebilir ya da biraz daha aksiyon isterseniz, şnorkelli dalış yapabilirsiniz. Speightstown’un mutlaka uğramanız gereken plajları arasında; Heywoods, Mullins, Gibbs, Flokestone, Alleynes, Holetown ve Paynes sahilleri yer alıyor. 

Queen Sokağı’ndaki dükkanlar arasında gezebilir, hediyelikler seçebilirsiniz. Ayrıca civardaki iyi restoranlarda güzel bir yemek yiyebilirsiniz. Bu sokakta, yerel sanatçıların çalışmalarını bulabileceğiniz Gang of Four sanat galerisini gezebilirsiniz. Church Sokağı’nda yer alan 1630’lardan günümüze ulaşan Barbados'taki en eski kiliselerden biri olan St. Peter's Parish Kilisesi'ni ziyaret edebilirsiniz. Hem dış görünüşü hem içindeki işlemeleri ile ihtişamlı yapıyı mutlaka görülecekler listenize alabilirsiniz.

Tarihi yapılar ile modern hayatın harmanlandığı Speightstown’u benzersiz kılan yerel yaşamı keşfetmek için yürüyüş rotalarına girebilirsiniz. Speightstown Esplanade limanında, gün batımını yakalamadan önce çok çeşitli alternatif bulunan tekne turlarından birini değerlendirebilirsiniz. Doğada zaman geçirmeyi seviyorsanız, Hunte’nin Bahçesi, Harrison’ın Mağarası yürüyüş ve trekking için son derece uygundur. Apes Hill Polo Club’ta at binme ya da Speightstown’ın meşhur golf sahalarında golf oynamak gibi aktivitelere zaman ayırmak isteyebilirsiniz. 

Afrika, Hint ve İngiliz etkileri taşıyan Barbados mutfağının lezzetlerini tadabileceğiniz Speightstown’da; baharat ve otlarla marine edilmiş et ve balık yemekleri bulabilirsiniz. Mutfakta ana yemekler kümes hayvanları, domuz, dana ve balıktan oluşurken; pilav ve patates de sık rastlanan garnitürlerdir. Tropik iklimin görüldüğü Speightstown’a seyahat için en uygun dönem yağışsız geçen Aralık ve Mayıs aylarıdır.