Solomon Adaları Otelleri Ara

En uygun Solomon Adaları otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Solomon Adaları otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Solomon Adaları Hakkında

El değmemiş doğası ve zenginlikleriyle Hz. Süleyman’ın ülkesine benzetilen ve adını buradan alan Solomon Adaları, ekonomik olarak dünyanın geri kalmış ülkeleri arasında yer alıyor. İspanyol denizciler tarafından keşfedilen ülkede bugün Malezyalılar, Asyalılar, Mikronezyalılar ve Polinezyalılar ortak bir kültürü paylaşıyor.

Solomon Adaları’nda halk büyük oranda tarım, balıkçılık ve bereketli ormanların ürünleri olan kereste, Hindistan cevizi ve hurma yağını satarak geçimlerini sağlıyor. Ayrıca yeraltından çıkartılan kurşun, çinko, nikel ve altın madenleri ülkenin en önemli ekonomik kaynakları arasında bulunuyor. Bine yakın volkanik ve mercan adanın bir araya gelmesiyle ortaya çıkan ülkenin kuzeybatısında Papua Yeni Gine, güneydoğusunda Vanuatu ve kuzeydoğusunda ise Avustralya yer alıyor.

Dünyanın en ilginç coğrafyalarından birine sahip olan ülkenin tamamında genel olarak sıcak ancak nemin fazla bulunmadığı tropikal deniz iklimi yaşanıyor. Kasım ile nisan ayları arasında kendini gösteren yağmur kimi zaman sellere neden olurken, batı ve kuzeyden gelen rüzgârlar ise kasırgalara neden olabiliyor.

Kimi zaman okyanus sularının kabarmasıyla ortaya çıkan tsunamiler ülkede yıkıcı etki gösteriyor. Yetiştirdiği orkideler ile tüm dünyaya nam salan başkent Honiara’da bulunan Milli Sanat Galerisi’nde geçmişten günümüze dünya çapındaki birçok sanatçının eseri sergileniyor.

Dalış tutkunları için adeta kutsal kabul edilen Guadalcanal şehri, muazzam okyanus görüntüsüyle tüm yıl ziyaretçi akınına uğruyor. Bu dalışlar sırasında dünyanın hiçbir yerinde rastlanamayacak mercan resiflerini görme şansına erişebilirsiniz.

Solomon Adaları’nda bağımsızlık günü olarak kutlanan 7 temmuzda başkent Honiara, ülkenin bütün şehirlerinden gelen kafilelerin katıldığı geçitler, törenler ve gösterilere ev sahipliği yapıyor. Sıcakkanlı bu insanların arasına katılarak bu muhteşem gösterinin bir parçası olabilirsiniz. Mayıs ayında Santa Catalina’da gerçekleştirilen Mızrak Dansı Festivali, kıtanın en iyi dansçılarının yöresel müzikler eşliğinde yaptığı danslarla çılgın kutlamaların merkezi olarak biliniyor.

Asya ve Avrupa kıtalarından büyük göçler almış olan Solomon Adaları’nın yemek kültürü pek çok değişik lezzeti içinde barındırıyor. Özellikle Çin yemeklerinin sık tüketildiği ülkede taro yaprağından yapılan taro yemeği ulusal yemek olarak kabul görüyor.

Doğanın sayısız harikasının bulunduğu bu iç açıcı ülkeyi ziyaret etmek isterseniz, öncelikle vize işlemlerinizi tamamlamayı unutmayın. Seyahat planınızı yaparken en ekonomik ve avantajı uçak biletleri için ise Enuygun.com’dan fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.