Solna Otelleri Ara

En uygun Solna otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Solna otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Solna Hakkında

Stockholm şehir merkezinin kuzeyinde yer alan Solna kasabası, Stockholm’ün en küçük belediyesidir. Buna rağmen, yerli ve yabancı turistler için bir çekim merkezidir. Açık alanda, zarif bir ingiliz peyzaj parkında turlamak isterseniz Hagaparken’i mutlaka görmelisiniz. Kral Gustav tarafından kurulan parkta, Gustav III ve Çin Pavyonu, Echo Tapınağında gezinmek Solna’yı tekrar tekrar gitme nedeniniz olabilir. Bir sonraki tarihi detay durağınız ise Haga Park Müzesi olabilir.

Eğer bir futbol severseniz, İsveç Milli Takımı ve Solna’nın yerel takımının futbol sahası olan Friends Arena sizin için biçilmiş kaftan. Üstelik bu stadyumda Guns N Roses, Bruce Springsteen gibi önemli isimlerin konser verdiklerini de hatırlatalım. Friends Arena’nın hemen yanında yer alan Mall of Scandinavia’ya da ülkenin ikinci en büyük alışveriş merkezlerinden. Mimari dokunuşlardaki farkını hissedeceksiniz.

Solna’nın doğusunda yer alan tuz gölü Brunnsviken’de muhteşem manzaralar yakalayabilir, ardından Filmstaden’de İngmar Bergman’a saygılarınızı sunabilirsiniz. Dünyanın en büyük sanat galerisi olarak nitelendirilen, 110 kilometrelik Stockholm Yeraltı Metrosu’nda 150 sanatçının eseri bulunuyor. Solna Centrum İstasyonu’nuna mutlaka uğrayıp görmelisiniz.

Karasal iklimin hakim olduğu Solna’ya gitmek için en sıcak dönem yaz mevsimidir.