2. Sayfa Sitges Otelleri Ara

En uygun Sitges otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Sitges otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Sitges Hakkında

Tatil beldesi kimliğini 19. Yüzyılda kazanan Sitges, Barselona’nın 35 kilometre güneybatısında, Katalonya kentinde bulunuyor. Akdeniz’in Katalan sahilindeki bu güzel belde, en çok da muhteşem plajları ve turistik tesisleri ile ünlü. Yıl boyunca süren yumuşak iklimi sahillerini canlı tutup hareketli kılıyor. Ayrıca Akdeniz’e nazır büyük caddeleri, dar sokakları, hareketi bol gece hayatı ve eşcinsellere ılımlı yaklaşımıyla da tatil için oldukça tercih ediliyor.  Picasso’nun ‘Modernizm’ hareketinin üssü gibi gördüğü belde, İspanya’nın en ünlü gay tatil merkezi konumunda. Özellikle temmuz ve ağustos aylarında plaj partileriyle hareketi artan belde, ekim aylarında da düzenlenen film festivaliyle bir kültür kentine dönüşüyor. Sitges’in karnaval takvimi de oldukça kalabalık. Korku, bilim kurgu fantezilerinin yarıştığı Uluslararası Fantastik Film Festivali, tiyatro şenlikleri, mart ayında düzenlenen Vintage Otomobil Rallisi, sanat sergileri, şubat ayında eşcinsellerin düzenlediği Karnaval etkinliği, Patchwork buluşmaları ve havai fişek gösterileri gibi birçok farklı hareket kasabanın ritmine tempo katıyor. Kasabada ayrıca değişik sanat akımlarından eserler görebileceğiniz dört tane de müze bulunuyor.

Sitges’in dört kilometre uzunluğundaki plajının bir tarafında sömürge döneminden kalan gösterişli evler bulunuyor. Yüksek binaların bulunmadığı beldede sıra sıra palmiye ağaçları, küçük butikler, barlar ve restoranlar beldeyi bir kartpostal gibi renkli gösterirken, kıyıları ise su sporları için uygun ortam oluşturuyor. Her daim dinamik kıyılarında yelken ve sörf yarışları, Triatlon, plaj voleybolu gibi turnuvalar düzenleniyor. Beldede bulunan Garraf Tabiat Parkı bisiklete binmek, Dos De Mayo Caddesi ise Sitges gece hayatına dalmak için en önerilen noktalar.

Misyonu hoşgörü olan, renk, din, dil ve cinsel kimliğe bakılmaksızın herkesi hoş karşılayan Sitges‘e havayoluyla gelecekseniz, en yakın havaalanı Barselona’daki El Prat de Llobregat Havaalanı. Barselona’dan Sitges’e ise en kolay trenle ulaşabiliyorsunuz.