Siteler Otelleri Ara

En uygun Siteler otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Siteler otellerini listele.

Siteler Hakkında

Marmaris’in merkezine sadece birkaç kilometre mesafede yer alan Siteler, bu özelliği ile ilçeye en yakın yerleşimler arasında öne çıkıyor. Akdeniz ikliminin tipik özelliklerini yansıtan bölgede tatil için neredeyse her mevsim ideal. Ancak bahar ve yaz aylarında Siteler, yurt içinden ve dışından gelen turistlerle yılın diğer zamanlarına kıyasla çok daha kalabalık olabiliyor. Marmaris’in en popüler noktalarından İçmeler Plajı’na hayli yakın konumda bulunan Siteler, oteller ile evlerin yan yana bulunduğu yerleşimlerden. Bu sayede bölgede konakladığınızda rahatlıkla tatilinizi yerli halkla iç içe geçirebilirsiniz. Ayrıca eğer tercihiniz 5 yıldızlı büyük tatil köyleri olacaksa, yine pek çok konforlu tesis alternatifinin bulunduğunu anımsatmamızda yarar var.   

Siteler ve civarına seyahat için en fazla tercih edilen dönemlerin başında yaz ayları geliyor. Bu nedenle de otel ve pansiyonlarda yaz döneminde genel olarak fiyatlar daha yüksek. Eğer sonbahar veya ilkbaharda tatil yapmayı tercih ederseniz, Marmaris otelleri bu dönemlerde daha uygun fiyatlı rezervasyon imkanları sunuyor. Altın sarısı kumsalıyla ünlü Sedir Adası, Marmaris seyahatlerinin olmazsa olmaz duraklarından. Adanın berrak sularında yüzmenin keyfini çıkarabileceğiniz gibi dilerseniz Turunç Halk Plajı, Boncuk Koyu, Orhaniye Plajı ve Kumlubük Koyu gibi alternatif rotaları değerlendirebilirsiniz. Sahilden bineceğiniz teknelerle ise Gökova kıyılarına doğru olağanüstü bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

Eğer arkeolojik eserler ve tarihi mekanlara ilgiliyseniz, bölgeye İyonlar döneminden kalan Marmaris Kalesi’ni mutlaka gezi rotanıza ekleyin. Osmanlılar döneminde çeşitli yenileme ve restorasyon çalışmalarıyla genişletilen kalede şimdilerde bölgeden bulunan eski eserlerin sergilendiği müzeyi de gezmek mümkün. Siteler ve civarında tarihi derinlemesine hissedeceğiniz diğer bir nokta ise 1500’lü yıllarda inşa edilen Hafsa Sultan Kervansarayı. Eskiden çok daha kapsamlı olarak kullanıldığı bilinen kervansarayda günümüzde mağazalardan hediyelik eşya satın alabilir veya keyifli atmosferiyle öne çıkan kafelerde dinlenebilirsiniz. Marmaris’e özgü hediyelikler ile anahtarlık ve aksesuar gibi eşyaların sergilendiği Uzun Çarşı ise civarda alışveriş yapmak için diğer bir uygun adres. Siteler tatiliniz sırasında ayrıca Marmaris’in enfes balıklarını tadabilir veya tost ve gözleme gibi hızlı atıştırmalıkların keyfini çıkarabilirsiniz. Ege mutfağının olmazsa olmazlarından sayılan taze otlar burada da hayli revaçta. Enfes sebzelerden yapılan salatalar veya mezelerle dilerseniz hem hafif hem de sağlıklı beslenebilirsiniz.