Sirkeci Otelleri Ara

En uygun Sirkeci otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Sirkeci otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Sirkeci Hakkında

Sirkeci, İstanbul’un Fatih ilçesine bağlı semtlerinden biridir. İstanbul’un oldukça hareketli bir noktasında, birçok toplu taşıma aracına yürüme mesafesinde bulunur. Semt İstanbul’un önemli simgelerinden biri olan Sirkeci Garı ile ünlüdür. Sirkeci Garı, Paris-İstanbul arası yolculuk yapan Tarihi Şark Ekspresi için, Sultan II. Abdülhamit döneminde yaptırılmıştır. Alman bir mimar tarafından yaptırılan tren garı uzun yıllar boyunca Şark Ekspresi’nin son durağı olmuştur. Sirkeci Garı’nın içinde yer alan İstanbul Demiryolları müzesine de mutlaka uğramalısınız. Sahip olduğu zengin tarihi ile İstanbul’un en turistik semtlerinden biri olan Sirkeci’ de, yapılacak ve görülecek pek çok şey bulunur. Sirkeci’de görülmesi gereken yerlerin başında dikkat çekici mimarisiyle ünlü, Büyük Postane gelir. Ayrıca postanenin yakınlarında Osmanlı döneminden günümüze kalan pek çok türbe, cami, han, hamam ve Aya Terapon Rum Kilisesi de görülmeye değer yerler arasındadır. Sirkeci çarşıları ve pasajlarıyla da oldukça ünlüdür. Alışverişinizi bu tarihi yer altı çarşılarında yapabilirsiniz. Fotoğrafçılıkla ilgilenenler için Hayyam Pasajı adeta bir cennet gibidir. Sirkeci’deyken bu pasaja uğrayabilir, fotoğrafçıları gezebilirsiniz.

Hobyar Mahallesi’nde konumlanan Doğubank İş Hanı, semtte en çok ziyaret edilen yerlerdendir. Telefon, bilgisayar, cep telefonu gibi her türlü teknolojik aracı burada bulabilirsiniz. Sirkeci’nin dar ara sokaklarını gezdikten sonra deniz manzarasına karşı mola verebilir, bir mekanda oturup simit yiyebilir, çay içebilirsiniz. Sirkeci’de denemeniz gereken en güzel şeylerden biri de, boğaza karşı kurulmuş balıkçılarda balık ekmek yemek olacaktır.  Ayrıca yerel lezzetleri bir arada bulabileceğiniz, esnaf lokantalarının yan yana sıralandığı Hocapaşa Sokağı’na da uğramadan buradan ayrılmamalısınız. 

Sirkeci bulunduğu konum itibariyle, hem Karaköy’e hem de Eminönü ve Sultanahmet semtlerine çok yakın mesafede bulunur. Sirkeci’deyken, buralara mutlaka uğramalısınız. İstanbul'da gezmeniz gereken yerlere yakın bir konaklama için bu bölgelerde bulunan İstanbul otelleri idealdir. Galata semtinde bulunan Galata Kulesi’ne, Eminönü’nde yer alan dünyaca ünlü Mısır Çarşısı’na yürümeden de gezinizi sonlandırmamalısınız. Bu tarihi semtte diğer görülmesi gereken yapılar arasında, yaklaşık 500 sene önce yapılan Hocapaşa Hamamı, Hobyar Camii, Vilayet Camii de yer alır. İstanbul’da bulunan Sirkeci’ye denizyolu, karayolu ve Marmaray gibi araçlarla ulaşmak mümkündür.