Sincan Otelleri Ara

En uygun Sincan otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Sincan otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Sincan Hakkında

İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan ilçelerden Sincan, başkent Ankara’nın en kalabalık ve eski yerleşimlerinden. 57 farklı mahalleye ayrılan Sincan’da günümüzde yaşayanların sayısı 500 bini çoktan aşmış durumda. Özellikle ilçe statüsünü kazanmasının ardından buraya olan ilgi büyük oranda artış gösterdi ve Sincan bugünkü nüfusuna erişti. İlçeye ilk kez kimler tarafından ve ne zaman yerleşildiğine dair kesin bilgi yok. Ancak tarihçilere göre 1800’lü yıllardan itibaren bölgede önemli nüfus hareketlilikleri yaşanmaya başlandı.  

Sincan özellikle Balkan coğrafyasından büyük oranda göç alan bir ilçe. Üstelik Balkanlardan buraya gelenler yanlarında rengarenk lalelerin soğanlarından da getirdiler. Bu sayede Sincan olağanüstü güzellikteki çiçeklerle bezeli bir yer haline geldi. Sonrasında açılan demir ve karayolu hatları ise Sincan’ın hem başkentin diğer ilçelerinden hem de Türkiye’nin farklı illerinden kolaylıkla ulaşılabilir olmasını sağladı.

Başkentin merkezinden yaklaşık 20 kilometre uzaklıktaki ilçenin komşuları Polatlı, Etimesgut, Ayaş ve Yenimahalle. Mürted Ovası adıyla bilinen bölgede kurulan ilçede ayrıca pek çok mağaza, ofis ve fabrika yer alıyor. Sincan’ın etimolojik olarak kelime karşılığı ‘’Şen ve canlı insanların vatanı’’ demek. Günümüzde de geçmiş çağlarda olduğu gibi üretken, canlı ve neşeli insanlarıyla Sincan, Ankara’nın yükselen değerleri arasında gösteriliyor. Günümüzde gençlere yönelik basket ve futbol sahalarıyla oldukça gelişmiş sosyal olanakları barındıran ilçede gezerken bazı eski camileri ve antik zamanlardan kalan heykelleri görebilirsiniz. 1300’lü yıllarda yaptırıldığı tahmin edilen Ali Yakut Köyü Camii, kiremit çatısıyla dikkati çeken Eski Bucak Köyü Camii ve Kötürüm Beyazıt Camii’ni ziyaret ederek kendinizi bir anda Sincan’ın eski zamanlarında bulabilirsiniz.

Önemli Noktalar