3. Sayfa Silifke Otelleri Ara

En uygun Silifke otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Silifke otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Silifke Hakkında

Türkiye’nin cennet köşelerinden biri olan Mersin şehrine bağlı Silifke ilçesi; güzel plajları, etkileyici tarihi hazineleri ve hem yerli hem de yabancı turistlerin ilgisini çeken doğal güzellikleriyle keyifli bir gezi fırsatı sunuyor.  Silifke’de ilk uğramanız gereken yerlerden biri olan mavi bayrak ödüllü Boğsak Koyu, ince kumlu bir kumsal ve çam ağaçlarıyla çevrili güzel kamp alanlarıyla çadır kurmak için eşsiz bir yer. Boğsak Koyu karşısındaki Boğsak Adası da doğal bir set görevi görerek denizin sakin kalmasını sağlıyor. Silifke’nin bir diğer popüler yeri olan Akçakıl Koyu ise ilçe merkezine sadece 15 dakika uzaklıkta ve sığ deniziyle özellikle çocuklu aileler için ideal. Karavan mola noktalarının da olduğu Akçakıl Koyu’nda gelişmiş kamp alanları da bulabilirsiniz.

Silifke’de turistlerin en çok ilgisini çeken doğal güzellik ise ünlü Cennet-Cehenem Mağaraları. 128 metre uzunluktaki Cehennem Mağarası ve 70 metre uzunluktaki Cennet Mağarası, rehberli turlarla gezerek harika fotoğraflar çekebileceğiniz yerler. Astım Mağarası da büyüleyici sarkıtlarının yanı sıra havasının astım rahatsızlığına iyi gelmesinden dolayı çok ilgi görüyor. Bölgede bulunan Mersin otelleri, mutlaka görülmesi gereken bu noktalara yakınlığıyla ön plana çıkıyor. 

Silifke’de doğa yürüyüşleri yapabileceğiniz Göksu Nehri, her mevsim farklı bir güzelliğe sahip. Toros Dağları’ndan akan nehir, Akdeniz’e dökülüyor ve yolu boyunca yemyeşil manzaralarıyla dikkat çekiyor. Göksu Nehri çevresinde özellikle yaz aylarında çok hareketli olan mesire alanlarını da bulabilirsiniz. Burada mutlaka uğramanız gereken yerler ise büyüleyici Yerköprü Mağarası ve Yerköprü Şelalesi. Silifke’nin simgesi haline gelen M.Ö. 4. Yüzyılda inşa edilmiş Kızkalesi ve pek çok tarihi hazine saklayan Kanlıdivane Antik Kenti de gezinizde mutlaka uğramanız gereken yerler arasında.

Silifke Galeri

Silifke Otelleri Hakkında İpuçları

Sakin SezonYoğun SezonOrtalama fiyat
Kasım Mayıs 630,60 TL
Diğer dönemlere kıyasla bu ayda bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarında düşüş görülüyor. Bölgedeki otellerin en çok tercih edildiği dönem olduğu için gecelik konaklama fiyatları artıyor. Bu bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarının ortalaması alındı.

Silifke Seyahat Yazıları

Silifke Sıkça Sorulan Sorular

Silifke’de bulunan en iyi oteller hangileri?

Silifke’deki popüler oteller içerisinde Pine Park Holiday Club, Marpessa Blue Beach Hotels ve Süzer Resort Hotel bulunuyor.

Silifke’de bulunan en iyi ucuz oteller hangileri?

Silifke’deki popüler ucuz oteller içerisinde Akdeniz Yaşam Otel, Green Life ve Altın Orfoz Hotel bulunuyor.