Sihanoukville Otelleri Ara

En uygun Sihanoukville otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Sihanoukville otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Sihanoukville Hakkında

Adaları ve sahilleriyle Kamboçya’nın en önde gelen turistik kentlerinden olan Sihanoukville, Tayland Körfezi’nde bulunan yarımada şeklinde bir şehir. Kompong Som adıyla da anılan şehir aynı zamanda Sihanoukville bölgesinin de merkezi. Özellikle son on yılda yükselen turizmiyle çevresinde bulunan Tayland şehirleriyle rekabet etmeye başlayan Sihanoukville’e en fazla rağbet “Backpackers” denen gençler tarafından gösteriliyor.

Şehir özellikle Ochheuteal Plajı, Serendipity Plajı, Otres Plajı ve Lamherkay Plajı ile turistlerin ilgi odağı olurken Koh Rong, Koh Rong Sanloem, Koh BongPo-oun ve Koh Dek Koul adalarıyla da Güney Asya turizminde önemli bir noktada yer alıyor.

Bir dönem Fransız kolonisi de olan Sihanoukville bu dönemden kalan turizm açısından önemli birçok Fransız tarzı yapılara da ev sahipliği yapıyor. Özerk bir limanı ve özel ticaret alanı da olan şehirde özellikle Çin firmaları tarafından işletilen birçok işletme yer alıyor. Güney Asya’da meşhur olan bir de bira markası olan Sihanoukville Güney Asya’nın birçok ülkesinden gelen ürünleri limanı aracılığıyla dünyaya açıyor. Şehirde bir de havalimanı bulunuyor.Şehrin 20 kilometre doğusunda yer alan Sihanoukville Uluslararası Havalimanı’na Kore ve Singapur’dan direkt uçuşlar da gerçekleştiriliyor.