Sierra Leone Otelleri Ara

En uygun Sierra Leone otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Sierra Leone otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Sierra Leone Hakkında

Asırlarca İngiliz sömürgesinde kaldıktan sonra bağımsızlığını kazanan Sierra Leone'nin adı, geçmişten bugüne iç savaş ve katliamlarla birlikte anılıyor. Ülkenin sahip olduğu zengin elmas madenlerini ele geçirmek adına birbiri ile çatışmaya başlayan kabileler nedeniyle günümüzde yerli halk büyük ekonomik zorluk ve kıtlık çekiyor.

Nüfusun büyük çoğunluğunu Müslümanların oluşturduğu ülkede, Menderiler, Temneler, Limbalar, Fulaniler ve Kurankolar elmas madenlerinde işçilik yaparak ve balıkçılık ile geçimlerini sağlıyor. Afrika ve Amerika kıtaları arasında Atlas Okyanusu’nun kıyısında bulunan Sierra Leone’nin kuzeydoğusunda Gine ve güneydoğusunda Liberya yer alıyor.

Tüm yıl boyunca sıcaklığın ortalama 25 derecenin üzerinde hissedildiği ülkede, tropikal iklim hüküm sürüyor. Mayıs ve ekim ayları arasında yağmurun kendini gösterdiği bu zaman diliminde nem oranı en üst seviyelere ulaşıyor. Kasım ve nisan ayları arasında ise Sahra Çölü’nden gelen rüzgârın etkisi ile en kurak mevsim yaşanıyor.

Dünyada yoksulluk çeken ülkeler sıralamasının başlarında yer alan Sierra Leone’nin şehirlerinde su, kanalizasyon tesisatları, düzenli yollar ve binalar bulunmuyor. Derme çatma barakalarda hayatlarını sürdüren halk, bu zorluklara rağmen eşsiz bir doğa ile iç içe yaşıyor. Başkent Freetown’ın doğal süsü olan ve görenleri büyüleyen Charlotte Şelaleleri ile savaş döneminin kötü izlerini bugüne taşıyan Ulusal Rail Müzesi ziyaretçilerin favori mekânları. Tiwai Adası’na düzenlenen safari turları sayesinde ziyaretçilere vahşi hayvanların doğal yaşam alanlarına tanık olma fırsatı veriliyor.

Büyük zorluklarla mücadele etmek zorunda kalan Sierra Leone’de düzenlenen festival ve etkinlikler halkın ve turistlerin keyifli anlar yaşamasını sağlıyor. Mart ayında düzenlenen Sierra Leone Uluslararası Film Festivali’nde genç ve yetenekli sinemacıların amatör olarak çektikleri filmler gösterilirken sinema konusunda eğitim almak isteyenlere eğitim toplantıları ve workshoplar ile destek olunuyor. Yine mart ayının içerisinde gerçekleştirilen Ballanta Müzik Festivali’nde, farklı kabilelerden gelen yöresel sanatçıların müzikleri sayesinde coşkulu ve eşsiz bir şenlik ortaya çıkıyor.

Çok fazla yemek alternatifinin bulunmadığı ülkede, özellikle deniz ürünlerini ve sadece Afrika’da yetişen sebzeler ile yapılan fufu yemeğini tatmanız tavsiye ediliyor.

Afrika’nın batısında yer alan ve son derece eğlenceli insanların yaşadığı Sierra Leona’ya gitmeden önce vize işlemlerinizi tamamladığınızdan emin olmalısınız. En ekonomik uçak bileti fiyatlarına ise Enuygun.com’dan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Sierra Leone Semtleri