Shah Alam Otelleri Ara

En uygun Shah Alam otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Shah Alam otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Shah Alam Hakkında

Shah Alam, Malezya Yarımadası’ndaki Selangor eyaletinin başkenti ve Klang Vadisi’nde konumlanıyor.  Planlı ve modern hatlara sahip olan şehir Kuala Lumpur’a 16 kilometre mesafede bulunuyor.

Kent ekvatoral bir iklimde olduğu için yıl boyu sıcak ve nemli bir havayla karşılaşıyorsunuz. Doğayla bütünleşmiş parklar ve bahçeler ise sıcak şehre serinleten ve dinlendiren bir atmosfer sağlıyor. Kentin en ünlü yapısı büyük gümüş ve mavi renkteki kubbesiyle ülkede ‘Mavi Camii’ ya da ‘Sultanahmet Camii’ de denilen Sultan Selahaddin Abdul Aziz Şah Camii. 1988 yılında yapılan camii 142 metrelik 4 minaresiyle dünyanın en yüksek yapılarından biri. Şehrin her yerinden görünen bu muhteşem eserin hemen önünde ise 14 hektarlık büyük bir park olan İslam Bahçeleri bulunuyor. Eğer Selangor sanatıyla ilgileniyorsanız bu parkta hat ve heykel eserler göreceğiniz 9 farklı galeriyle karşılaşacaksınız. Selangor Sarayı ve ve Selangor Devlet Anıtı da şehrin önemli tarih abideleri arasında yer alıyor.

Kentin yeşil siluetinin en güzel köşelerinden olan Shah Alam Göl Bahçeleri 43 hektarlık büyük bir alana yayılıyor. Bisiklet parkurları, yürüyüş patikaları, tahta kaldırımlarla döşeli göl kıyılarında spor yapıp, restoranlarında oturabiliyorsunuz. 3 yapay gölün bulunduğu Shah Alam Göl Bahçeleri’nde kano ve su kayağı gibi aktivitelerde de bulunabiliyorsunuz.  Şehre 15 dakika mesafedeki Tarım Parkı’nda ise orkideden, bambu ve baharata kadar birçok bitkinin olduğu bahçelerle karşılaşıyorsunuz.

Kentin eğlenceli yönünü keşfetmek isterseniz 72 dönümlük koca bir tesis olan i-city’yi ziyaret etmelisiniz. Alışveriş merkezleri, inovasyon merkezleri, temalı parklarla bezeli bu komplekste ilginizi çekecek buz heykellerde göreceksiniz. Binanın milyonlarca led ışıktan oluşan tasarımı da kompleksi farklı kılan özelliklerden. Sunway Piramidi ise Malezya’nın en büyük buz pateni pistlerine ev sahipliği yapıyor.

Kente havayoluyla yapacağınız yolculuklarda inebileceğiniz en yakın havaalanı 48 kilometre mesafedeki Kuala Lumpur Uluslararası Havalimanı. Alandan şehir merkezine transfer için otobüs, taksi veya araç kiralama alternatiflerini kullanabiliyorsunuz.