4. Sayfa Seul (ve civarı) Otelleri Ara

En uygun Seul (ve civarı) otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Seul (ve civarı) otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Seul (ve civarı) Hakkında

Güney Kore'nin başkenti ve aynı zamanda dünyanın en kalabalık şehirlerinden biridir. Han Nehrinin ortasından geçtiği bu şehir aynı zamanda dünyanın en modern kentlerinden birisidir. 1988 Olimpiyatlarının ve 2002 Dünya Kupası'nın yapıldığı bu şehir spor organizasyonlarıyla da adından söz ettirmiştir. Türkiye Milli Futbol Takımı Dünya Kupası'nda üçüncülük maçını da yine bu şehirde oynamıştır

Seul'de tarihi yapıların yer aldığı Jongno'da Yi Hanedanlığı Sarayı, tapınaklar ve önemli yapıların pek çoğu bu bölgede bulunur. Seul'da ayrıca Gangnam, Gyeongju, Yeouido Adası, tapınaklar ve Busan Şehitleri Anıtı, Yi Hanedanlığı Sarayı, İtaewon gibi yerler gezilebilir. Seul'de ulaşım ve altyapı sorunu oldukça gelişmiştir. Metro ağı yaygındır.

Şehrin kendine has biraz baharatımsı kokusu bir değişik gelebilir. Ancak Uzakdoğu şehirlerinde bu tip kokular yaygındır. Seul'de nemli astropikal iklim hüküm sürer. Yazlar sıcak ve nemli ve yağışlıdır. Kışlar ise soğuktur gezmek için en uygun zaman bahar aylarıdır. 24 milyonu aşkın nüfusuyla dünyanın en kalabalık şehirlerinden biri olduğu için kentte çok sayıda gökdelen vardır.

Seul'de İncheon ve Gimpo adlı iki tane uluslararası havalimanı var. Havalimanlarından kent merkezine hızlı tren ve otobüsle ulaşım sağlanır.

Seul (ve civarı) Galeri

Seul (ve civarı) Şehir Rehberi