Seremban Otelleri

En uygun Seremban otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Seremban otellerini listele.

Seremban Hakkında

Seremban, Malezya’nın Negari Sembilan eyaletinin başkenti. Melaka şehrinin 70 kilometre güneyinde, Kuala Lumpur’un da 60 kilometre kuzeyinde kalıyor. Yaklaşık yarım milyon nüfusa sahip şehirde ülkenin batı kıyısındaki diğer şehirlerde olduğu gibi Malay, Hintli ve Çinliler bir arada yaşıyor. Resmi olarak şehir sayılmayan Seremban’ın 2019 yılında bu statüye kavuşması bekleniyor.

Seremban 1870’li yıllara dayanan geçmişinde kalay madenleriyle öne çıkarken, günümüzde birçok köy ve kasaba için iş - ticaret merkezi konumunda. Şehrin iş kimliğinin yanında birçok şehirden ayrılan Minangkabau denilen farklı bir kültürü de var. Buffalodan türetilen bu tanım, buffalo boynuzlarını andıran benzersiz çatı mimarisiyle anlam kazanıyor. Seremban’da Belediye Meclisi, Devlet Müzesi gibi birçok binada bu mimari özellikle karşılaşıyorsunuz. Kenti belki de dünyanın birçok yerinden farklı kılan özelliklerinden biri de kadınlara erkeklerden daha fazla sosyal statü veren Adat Perpatih adındaki eski bir Malay geleneğini uygulaması.

Linggi Nehri kıyısındaki şehir küçük olmasına rağmen alışveriş merkezleri ve restoranlar açısından zengin seçenekler sunuyor. Küçüklü büyüklü birçok modern AVM ve Hint – Çin mutfağından lezzetler bulabiliyorsunuz. Şehirdeki farklı inançların bileşkesi camiler, kiliseler, tek bir çivi kullanılmadan inşa edilen Malay evleri ve saraylar da şehrin kültür durakları. Doğanın en güzel halini barındıran bir rekreasyon ormanı olan Göl Bahçeleri’nde yürüyüş,  Negeri Sembilan geçmişini sunan Muzium Negeri Sembilan (Devlet Müzesi), Tuanku Ja'afar Kraliyet Galerisi, yerel sanatlar merkezi ve hayvan parkı kentte ‘mutlaka gezmelisiniz’ diyeceğimiz yerlerden. Yaklaşık 30 derece ortalama sıcaklığa sahip ekvator şehrinde nisandan ekim ayına kadar yağan muson yağmurları sebebiyle gezerken şemsiye bulundurmanız gerekiyor. Şehrin kıyılarıyla tanışmak isterseniz Port Dickson Plajı’nda su sporları yapabiliyor, denize kuma ve güneşe doyuyorsunuz.

Seremban,  Kulala Lumpur ve Johor Bahru şehirlerini birbirine bağlayan ana tren hattında bulunuyor. Şehir içinde ve civarındaki ulaşımda da en çok tren ve otobüs kullanılıyor. Seremban’a havayoluyla gelmek istediğinizde inebileceğiniz en yakın havalimanı 30 kilometre kuzeyde bulunan Kuala Lumpur Uluslararası Havaalanı. Havaalanından şehre servislerle ulaşabiliyorsunuz.

x