Senegal Otelleri Ara

En uygun Senegal otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Senegal otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Senegal Hakkında

Atlas Okyanusu’nun kıyısında bulunan ve 'Batı Afrika’nın gözbebeği' olarak anılan Senegal, aynı zamanda kıtanın simgesi sayılan ülkelerden biri. Fransa’nın sömürgesi olduğu yılların aksine bağımsızlığını kazandıktan sonra dünya ile kucaklaşmayı başaran Senegal’de ekonominin ana arterlerini maden yatırımları, turizm ve tarım oluşturuyor.

Nüfusunun büyük çoğunluğunu Müslümanlar’ın oluşturduğu ülkede varlığını sürdüren yerel kabilelerin en önemlileri Voloflar, Sererler, Peuller, Diolalar ve Mandingolar. Fransız kültürü ile İslamiyeti çok iyi sentezlemiş olan Senegal, iç savaştan uzak olan ender Afrika ülkeleri arasında yer alıyor.

Batısında Atlas Okyanusu ile çevrili olan Senegal, kuzeyde Moritanya, doğuda Mali, güneyde Gine ve Portekiz Ginesi ile sınır komşuluğu yapıyor. Neredeyse tüm Afrika kıtasında olduğu gibi Senegal’de de tipik tropikal iklimin etkileri yaşanıyor. Haziran ve ekim ayları arasında yağış alan ülkede, kasım ve haziran ayları arasında ise kuraklık ve aşırı sıcaklar etkisini arttırıyor. Bu mevsimsel değişikliklere rağmen yıl boyu ortalama 30 derecelik bir sıcaklık yaşanan Senegal’de, gündüz ile gece arasında ciddi sıcaklık düşüşleri gözlemleniyor.

Senegal’in başkenti Dakar; Afrika, Avrupa ve Amerika kıtaları arasındaki deniz taşımacılığı için stratejik bir merkez olmanın yanı sıra içinde bulundurduğu eserler ve doğal güzelliklerle de tanınıyor. Bu göz alıcı şehrin sınırları içerisinde bulunan Pembe Göl ilginç görüntüsü ile ziyaretçileri şaşırtırken, sömürge döneminden kalma müzeye çevrilen Köleler Evi ise ülkenin çektiği acıların simgesi olarak biliniyor. Touba şehrinde kurulmuş olan Merkez Cami ülke ve bölge Müslümanları için kutsal kabul edilen bir merkez olarak hizmet veriyor.

Tüm ülkenin uluslararası anlamda en popüler organizasyonu olan Dakar Rallisi, diğer ülkelerde düzenlenen rallilerin aksine dağlar ve çöllerin aşılması gereken sıradışı rotası ile yarış severleri heyecana boğuyor. Abene Festivali’nde yerli halk, yılın son günlerini davullar çalarak ve dans ederek kutluyorlar. Aralık ayında düzenlenen bu festivale Afrika’dan ve dünyanın farklı yerlerinden ünlü perküsyon sanatçıları da katılarak yeni yılı Senegal’de coşkulu halkla kutlamanın zevkini tadıyor.

Kültürel olarak Fransa'nın etkisinde olan Senegal’de Fransız mutfağının lezzetlerine rastlamak kaçınılmaz. Senegal’in milli yemeği olarak kabul edilen thieboudienne, pilav, balık ve sebze karışımından yapılan ve ününü fazlasıyla hak eden harika bir lezzet. Bunun yanı sıra balıktan yapılan diagga ve bir çeşit etli pilav olan maafeyi tatmak için rastgele gireceğiniz bir restoranda, çatal bıçak yerine ellerini kullanarak yemek yiyen insanlarla karşılaştığınızda şaşkınlık yaşayabilirsiniz.

Vize işlemlerinizi tamamladıktan sonra ziyaret edebileceğiniz Senegal’e seyahat etmeden önce sizin için en ekonomik ve avantajlı uçak biletlerini Enuygun.com’da bulabilirsiniz.

Senegal Semtleri