Selçuklu Otelleri Ara

En uygun Selçuklu otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Selçuklu otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Selçuklu Hakkında

Türkiye’nin yüzölçümü bakımından en büyük ili olan Konya’nın sınırlarında yer alan Selçuklu, ismini eski çağlarda Anadolu topraklarında hüküm süren Selçuklu Devleti’nden alıyor. Kadınhanı, Meram, Karatay, Derbent ve Sarayönü gibi Konya’ya bağlı diğer ilçelerle çevrelenen Selçuklu’nun günümüzdeki nüfusu 600 binin üzerinde. Geniş ovalar ve dağlık arazilerle kaplı Selçuklu’da yağış ortalaması oldukça düşük. Bu sayede bölge daha çok buğday ve tahıl tarımı için elverişli.

Yüzölçümü olarak Türkiye’deki pek çok şehirden hatta dünyadaki bazı ülkelerden büyük olan Selçuklu, aynı zamanda şehrin katma değeri en yüksek ilçelerinden. Pek çok tesis ve işyerine ev sahipliği yapan Selçuklu’ya çevredeki ilçelerden çalışmak için gelenlerin sayısı hayli fazla. Yakın zamanda Selçuklu’yu ziyaret etmeyi düşünüyorsanız, geziniz sırasında Avrupa’nın en büyüklerinden biri olan Konya Tropikal Kelebek Bahçesi’ni muhakkak görmelisiniz. Onlarca farklı türden kelebeğin bulunduğu bahçede özellikle küçük yaştaki çocuklar ve aileler son derece keyifli vakit geçirebilirler. Konya’ya geldiğinizde ayrıca Mevlana Müzesi, tarihi Sille ve Alâeddin Köşkü gibi şehrin diğer turistik gezi duraklarını ziyaret etmeyi ve meşhur etli ekmeklerden tadacağınız yemek molası vermeyi ihmal etmeyin.

İstanbul’dan ve Türkiye’nin diğer pek çok şehrinden Konya’da direkt uçuşlarla veya aktarmalı seferlerle seyahat edebilirsiniz. Konya Havalimanı’na indiğinizde ise havalimanı servislerinden ve taksilerden yararlanarak Selçuklu ilçe merkezine yalnızca dakikalar içinde gelebilirsiniz.  

Selçuklu Otelleri Hakkında İpuçları

Sakin SezonYoğun SezonOrtalama fiyat
Aralık Mayıs 340,30 TL
Diğer dönemlere kıyasla bu ayda bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarında düşüş görülüyor. Bölgedeki otellerin en çok tercih edildiği dönem olduğu için gecelik konaklama fiyatları artıyor. Bu bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarının ortalaması alındı.

Selçuklu Sıkça Sorulan Sorular

Selçuk’ta bulunan en iyi ucuz oteller hangileri?

Selçuk’taki popüler ucuz oteller içerisinde Rustik Konak, Şirin Baba Köyü Konağı ve Şirinev Pansiyon bulunuyor.