Şarm El Şeyh (ve civarı) Otelleri Ara

En uygun Şarm El Şeyh (ve civarı) otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Şarm El Şeyh (ve civarı) otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Şarm El Şeyh (ve civarı) Seyahat Yazıları

Şarm El Şeyh (ve civarı) Sıkça Sorulan Sorular

Şarm El-Şeyh nerede?

Şarm El-Şeyh, Mısır'ın Sina Yarımadası sınırlarında yer alan bir tatil kenti olarak bilinmektedir. Akabe Körfezi'nin kuzey tarafında konumlanır.

Şarm El-Şeyh ne zaman denize girilir?

Çöl iklimine sahip olmasından ötürü avantajlı bir konumda olan Şarm El-Şeyh'te yazlar kuraklık derecesinde sıcak, kışlar ise ılık olduğu için dört mevsim denize girmek mümkün.

Şarm El-Şeyh vize istiyor mu?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize muafiyeti tanıyan ülkelerden biri de Şarm El-Şeyh'in sınırlarında yer aldığı Mısır. Şarm El-Şeyh'e vizesiz giriş yapabilirsiniz.

Şarm El-Şeyh ne zaman gidilir?

Şarm El-Şeyh'e gitmek gibi bir planınız varsa aklınıza ilk gelen sorulardan biri tatil için en ideal zaman aralığının ne olduğu. Çöl ikliminin hakim olduğu bu coğrafyada en rahat zaman aralığı sonbahar ve ilkbahar ayları diyebiliriz. Özellikle yaz aylarında çöl sıcaklarının bastırmasıyla şartlar sizi zorlayabilir, bu sebeple nisan, mayıs, eylül ve ekim aylarını tercih edebilirsiniz.