Sapa Otelleri Ara

En uygun Sapa otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Sapa otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Sapa Hakkında

Vietnam’ın kuzeyindeki dağlarda Çin sınırı boyunca uzanan Sapa şehri, Lao Cai eyaletinde Sa Pa Bölgesi’nin sınırı ve başkenti konumunda. Dağlık ve engebeli bir arazide yer alan şehir, deniz seviyesinden 1500 metre yükseklikte bulunuyor. Doğasının yanında kültürel çeşitliliği ile farklı bir dünya rengi olan Sapa, Vietnam’ın en ünlü kabilelerinden beşinin de ev sahibi.

Sapa ve çevresindeki tepelerde boylu boyunca uzanan pirinç teraslarının yanında, yemyeşil bir bitki örtüsü ve ülkenin en yüksek zirvesi Fansipan’ı gözlemleyebiliyorsunuz. Çarpıcı dağ manzaralarına nazır yapacağınız trekkinglerle ya da teleferikle bölgeyi keşfedebiliyor, abartılı yerel kıyafetler giyen halkı fotoğraflayabiliyorsunuz. Küçük şirin sokakları, kalabalık pazarlarıyla göreceğiniz en farklı şehirlerden olan Sapa, macera yaşamak isteyen sırt çantalı gezginlerin de uğrak noktalarından. Kurulan gece pazarları kabile kadınlarının sattığı el yapımı çantalardan ve hediyelik eşyalardan almak için en doğru adres olup, parlayan neon ışıklarıyla ilginizi çekiyor. Bac Ha Market ise şehrin doğusunda kurulan ve buffola dahil birçok canlı hayvanın satıldığı bir pazar olup, nehir manzaralarını en iyi izleyeceğiniz yerlerden biri. Ama sadece şehre özel kurulan bir pazar var ki, o da şehrin tüm yalnızlarını buluşturan Aşk Pazarı. Sadece hafta sonları kurulan Aşk Pazarı’na Sapa’nın farklı  aşiretlerinden kadın ve erkekler eş bulmak için geliyorlar. Geleneksel şovlarla dans edilen, şarkı söylenen ve canlı performanslar sergilenen bu pazar, şehrin en unutamayacağınız özellikleri arasında bulunuyor.

Sapa gezi rotasında doğal güzelliğiyle hafızanızda iz bırakacak yerlerden biri de Çin – Vietnam sınırındaki Ban Gioc Şelalesi. Vietnam’ın en güzel yerlerinde kabul edilen şelaleye turlarla veya adrenalinli bir motosiklet yolculuğuyla ulaşabiliyorsunuz. Bu güzel dağ şehrine en yakın havalimanı yaklaşık 293 kilometre mesafedeki Noibai Uluslararası Havaalanı. Kuzey Vietnam’ın en büyük havalimanı olan bu alan başkent Hanoi’de bulunuyor. Hanoi’den Sapa’ya giderken tren ve otobüs gibi toplu taşıma araçlarını kullanabiliyorsunuz. Sapa’ya gece yolculuğu yapabileceğiniz yataklı trenle yaklaşık 10 saatte, otobüsle ise yaklaşık 6 saatte ulaşabiliyorsunuz.