Sao Tome ve Principe Otelleri Ara

En uygun Sao Tome ve Principe otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Sao Tome ve Principe otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Sao Tome ve Principe Hakkında

Afrika kıtasının en küçük ülkeleri arasında yer alan Sao Tome ve Principe Adaları, Gine Körfezi’nin kıyısında Portekizliler, Avrupalılar, Çinliler, Makaulular ve birçok etnik grubun barış içerisinde yaşadığı bir ülke olarak biliniyor.

Tarıma dayalı bir ekonominin kurgulandığı Sao Tome ve Principe Adaları’nın en önemli ihraç ürünlerinin başında kakao, hindistan cevizi, palmiye ağacı çekirdeği, tarçın, kahve ve muz yer alıyor.

Kara sınırı bulunmayan ülkenin batısında Ekvator Ginesi ve Gabon bulunuyor. Sıcağın ve nemin yüksek seviyelerde yaşandığı Sao Tome ve Principe Adaları’nda, tropikal iklim hüküm sürüyor. Ekim ve mayıs ayları arasında daha serin ve bol yağışlı bir dönem yaşanırken, yılın geri kalanında 35-40 derece arasında sıcaklıklar görülüyor.

İki ana adadan oluşan ülkenin başkentliğini Sao Tome adası yapıyor. Gelişmekte olan başkentin en göz alıcı mekânları arasında Obo Ulusal Parkı’ndaki kuş cenneti ve Cascada Sao Nicolau Şelalesi’nin görkemli manzarası öne çıkıyor. Principe Adası’nda bir şehir olan Santo Antonio’da Roma döneminden kalma kiliseler ve tarihi yapılar yüz yıllara meydan okuyor.

Ülke bağımsızlığının kazanıldığı 26 Kasım'ı Argel Accord Günü olarak büyük etkinliklerle kutlayan Sao Tome ve Principe Adalılar, bugüne adını veren Argel Anlaşması’nın maddelerini sokaklarda birbirlerine hatırlatıyor. Tüm dünyada kutlanan 1 Mayıs İşçi Bayramı, Sao Tome ve Principe Adaları’nda tüm sendika ve işçilerin katılımıyla büyük coşku ile kutlanıyor. Büyük çoğunluğunu Hıristiyanlar’ın oluşturduğu ülkede, 25 aralık Noel Günü şehir merkezlerinde müzikler ve dini ayinler ile kutlanıyor.

Tropikal bir meyve olan muz ile deniz ürünlerinin karışımından yapılan yemekler, ülke mutfağının temellerini oluşturuyor. Değişik lezzetler ve yemekleri tadabileceğiniz ülkenin kendi üretimi olan biralar yemeklerinize eşlik edebilir.