Santiago de Compostela Otelleri Ara

En uygun Santiago de Compostela otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Santiago de Compostela otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Santiago de Compostela Hakkında

İspanya özerk bölgelerinden Galiçya’nın başkenti olan Santiago de Compostela özellikle Katolik Hristiyanlar için son derece önemli.

El Camino de Santiago ya da St. James Yolu olarak anılan ve Orta Çağ'dan günümüze kadar hâlâ Katolik Hristiyanlar için hac yolu olarak kabul edilen güzergâhın son noktasını şehirdeki Santiago de Compostela Katedrali oluşturuyor.  Dini açıdan ilginizi çekmiyor olsa bile şehrin içinde heybetli bir şekilde yükselen, orijinal Roma mimarisinin en görkemli yapılarından biri olan katedral sanatsal olarak her göreni büyülüyor.

Santiago de Compostela’nın Orta Çağ'dan günümüze dek neredeyse hiç dokunulmamış ve ‘Eski Şehir’ olarak adlandırılan bölgesi Unesco Dünya Mirasları listesinde yer alıyor. Kentin ziyaretçilerinin adım adım dolaştığı ve fotoğrafçılığa meraklı olanlar için adeta bir cennet olan bölge insanı tarihi bir yolculuğa çıkarıyor.

Şehirde bulunan Santiago de Compostela Üniversitesi şehri aynı zamanda bir öğrenci kenti hâline getiriyor. Genç nüfusun yoğunluğu şehirde birçok sanatsal faaliyetin ve eğlence organizasyonlarının düzenlenmesine vesile oluyor. Ayrıca kent üniversite gençliğiyle hareketli bir gece hayatına da sahip. Adrenalin sevenler şehre çok yakın olan Ulla Nehri’nde rafting yapıyor.

Santiago de Compostela’da çeşitli sanat ve tarih müzeleri ile sanat galerileri de bulunuyor. Mirador Park ise hem katedrali hem de kenti içine alan geniş manzarasıyla güzel bir fotoğraf çekim ve dinlenme noktası. Çok keyifli yürüyüş yollarına sahip olan parkın içinde bir de kafe bulunuyor.

Geleneksel İspanyol yemek kültürünün en güzel örneklerini Santiago de Compostela’da bulabilirsiniz. Balık çorbası ve deniz mahsullü paella denenmesi gereken tatlardan.

Ilımlı okyanus iklimine sahip olan Santiago de Compostela, yıl boyu dengeli bir sıcaklık yaşar. Kış aylarında bile sıcaklığın 7-8 derecenin altına pek inmediği şehir buna rağmen yıl boyu bol yağış alır.