2. Sayfa Sandton Otelleri Ara

En uygun Sandton otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Sandton otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Sandton Hakkında

Bryanston ve Sandown banliyölerinin birleşimi olan Sandton kenti, Güney Afrika’da, Johannesburg'un en zengin bölgesi konumunda. Kent aynı zamanda ülkenin en önemli iş ve finans merkezi olarak da biliniyor. Dünyanın en büyük on ikinci, ülkenin ise en büyük borsası olan Johannesburg borsası, ülkenin en iyi yatırım kurumları, mali müşavirlikler ve büyük bir kongre merkezine ev sahipliği yapan şehir, Manhattan benzeri camdan gökdelenleri ile de dikkat çekiyor. Dünyanın her yerinden ticaret için gelen iş adamları ve yerli yabancı turistlerle dolu caddeleri ise alışveriş açısından oldukça tercih ediliyor. Perakende merkezi tabir edilen Nelson Mandela Caddesi ve Sandton City’deki mağazalarda antikadan mücevhere ve sanat koleksiyon parçalarına kadar her şey bulunabiliyor. Alışveriş çoğu zaman Sandton’a gelmek için başlı başına bir sebep oluşturuyor.  

Önemli bir ticaret şehri olan Sandton’un her türlü konforla donatılmış lüks otelleri, kaplıcaları ve spa’ları da oldukça meşhur. Şehrin simgesi olan Nelson Mandela’nın 6 metrelik bronz heykeli ile Mandela’nın 1963 yılında bir süre tutuklu kaldığı Rivonia Çiftliği’de Sandton’a gelindiğinde görülmesi gereken önemli kültürel noktalardan. Sandton Central Park heykelleriyle, yerli ağaçlarıyla ve güneş enerjisiyle çalışan ışıklandırmalarıyla şehrin en sayfiye yeri olup, amfi tiyatrosunda zaman zaman sahne gösterileri de düzenleniyor.

Sandton, OR Tambo Uluslararası Havalimanı'na, Pretoria'ya ve Johannesburg'a doğrudan bağlanan hızlı demiryolu bağlantı istasyonuna da ev sahipliği yapıyor.