Sanayi Mahallesi Otelleri Ara

En uygun Sanayi Mahallesi otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Sanayi Mahallesi otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Sanayi Mahallesi Hakkında

İstanbul’un Avrupa yakasında yer alan Sanayi Mahallesi, günümüzde şehrin oldukça merkezi noktalarından birinde konumlanıyor. Sonradan değişen ismiyle Sultan Selim olarak da bilinen mahalle, Kağıthane ilçesine bağlı bir yerleşim. Çeliktepe, Yeşilce, Emniyet Evleri, Harmantepe ve Şirince ile etrafı çevrelenen mahalle ayrıca Maslak ve Levent gibi İstanbul’da iş dünyasının nabzının attığı bölgelere hayli yakın. 2015 yılında yapılan bir düzenleme ile yeni ismine kavuşan mahalle, bu adı sınırları dahilinde bulunan en uzun ve popüler caddelerden birinden alıyor.

Geçtiğimiz yıllarda yapılan nüfus sayımına göre Sanayi Mahallesi’ne yerleşenlerin sayısı yaklaşık 40 bin kadar. Elbette bu sayı gündüz saatlerinde bölgeye çalışma ve ticaret amacıyla gelenlerle beraber birkaç kat artabiliyor. Ayrıca Sanayi Mahallesi’nden geçen otobüs ve metro hatları sayesinde buraya ulaşımın son derece kolay olması, nüfus artışını sağlayan önemli bir etken. Postane, okul ve hastane gibi pek çok devlet kurumunu barındıran mahalleye metroyla rahatça ulaşabilmek için Sanayi Mahallesi veya 4. Levent istasyonlarından birinde inmeniz yeterli.

Arka sokaklarında daha çok otomobil tamir ve yedek parça atölyelerine ev sahipliği yapan Sanayi Mahallesi’nde dolaşırken bir şeyler atıştırabileceğiniz küçük büfeler yer alıyor. Ayrıca dilerseniz yakınlardaki 5 yıldızlı lüks otellerin içinde hizmet veren restoranlara veya kısa bir yolculuk sonunda İstanbul Boğazı kıyısındaki lokantalara gelebilirsiniz. Sportif faaliyetleriyle adından söz ettiren mahallenin amatör futbol kulüplerinin maçları hayli çekişmeli geçiyor. Bu takımların heyecanı bol maçlarını seyretmek isterseniz, Mehdi Sancak Futbol Sahası’nın yolunu tutmayı ihmal etmeyin. Sanayi Mahallesi ve civarındaki otellerde ise çeşitli ekipmanlarla donatılan konferans salonlarından Uzakdoğulu terapistlerle hizmet veren SPA merkezlerine pek çok ayrıcalıklı hizmetten yararlanabilirsiniz.