3. Sayfa San Jose Otelleri Ara

En uygun San Jose otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz San Jose otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

San Jose Hakkında

Kosta Rika’nın başkenti olan San Jose, yaklaşık 1200 metre yükseklikteki bir vadiye kurulmuş. Tarihine tütün merkezi olarak başlayan şehir günümüzde adını kahve üretimi ile duyuruyor. San Jose’de yapılmadan dönülmemesi gereken en önemli şey de bu lezzetli kahveden mümkün olduğunca çok içmek. Birçok turistin dönüş bavulunda da yerini alan bu kaliteli kahve çekirdekleri dünyanın birçok farklı noktasına ithal ediliyor.

Kentin simgesi olarak kabul edilen Melico Salazar Tiyatrosu görülmesi gereken yerlerin başında geliyor. Bina mimari olarak meşhur Paris Operası’ndan esinlenerek yapılmış. Şehirde ayrıca çok sayıda müze de bulunuyor. Kentin tarihini, kültürünü, yaşam şeklini ve sanat zevkini görmek için bu müzeler gezilebilir. Örneğin Jade Müzesi gerek mimarisi gerekse dünyanın en büyük yeşim taşı obje koleksiyonuna sahip olmasıyla görülmeyi hak ediyor.

San Jose şehrini, insanlarını ve alışkanlıklarını tanımak için farklı bir alternatif de halk pazarları. Bu pazarlarda genel olarak köyden gelen çiftçiler satış yapıyor ve kendi bahçelerinde ya da tarlalarında yetiştirdikleri ürünleri satıyor. Yerel lezzetleri ve kültürel bazı eşyaları almak için oldukça uygun bir ortam. Kentin yabancı ziyaretçilerine Gallo Pinto ve casado adlı yöresel yemekleri ve tropikal meyveleri mutlaka tatmaları öneriliyor.

Şehrin sanat merkezi olarak kabul edilen Barrio Amon bölgesi eski ve güzel yapılarıyla da dikkat çekici. Bu nedenle profesyonel ya da amatör fotoğrafçıların uğrak yeri.

San Jose tropikal iklim kuşağında yer alıyor. Sıcaklık yıl boyu 17 – 30 derece arasında değişiyor. Mayıs – kasım dönemi yağış sezonu olduğundan kenti ziyaret etmek için tavsiye edilmiyor.

Şehrin etrafı tropikal ormanlarla çevrili. Trekking turlarına katılarak doğanın güzellikleriyle iç içe olacağınız ve daha önce hiç görmediğiniz ağaç ve bitkilerle karşılaşacağınız turlara katılabilirsiniz. Şehirde gece hayatı da son derece hareketli. Bar ve kulüpler daha çok El Pueblo bölgesinde yoğunlaşıyor.

Gerek şehir içi ulaşım gerekse çevre illere ve kırsallara ulaşım ağırlıklı olarak otobüslerle sağlanıyor. Taksi şehirde her zaman kolayca bulunur ve renkleri kırmızı olur. Trafik genelde yoğun olduğundan ve sürücülerin büyük çoğunluğu trafik kurallarına gereğince uymadığından yabancılara araç kiralamaları tavsiye edilmez.

Kosta Rika hükümeti, farklı kültürü ile dikkat çekici olan bu kente gitmek isteyen Türk vatandaşlarından vize istemiyor.

San Jose Galeri