Samos Otelleri Ara

En uygun Samos otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Samos otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Samos Hakkında

Samos (Sisam Adası), Sakız, Patmos ve On İki Adalar'ın kuzeyde bulunan en popüler Yunan adalarından biri. Samos, Lemonakia Beach, Tsamadou Beach, Livadaki Beach gibi, inanılmaz güzel plajlara sahip ve içinden hiç çıkmak istemeyeceğiniz tertemiz denizi olan bir ada. Gezebilmek için bir araba veya motosiklet kiralamak zorunda olduğunuz bu şehirde, ehliyetinizi gösterip uygun fiyata motosiklet kiralamanız daha mantıklı. Samos’ta bulunan Pythagoras Meydanı, 2-3 katlı evler ve altlarında kafelerin bulunduğu bir kordon boyu. Samos Arkeoloji Müzesi ise Samos merkezde bulunan ve görülmesi gereken yerlerden biri.

M.Ö 750-48 yılları arasındaki arkaik dönem eserleri bulunan bu müze saat 15:00’ da kapanıyor. Samos’da görülebilecek en güzel yerlerden biri de tepelerdeki eski Samos. Daracık sokaklarda bulunan tarihi evler ve hatta Osmanlı mimarisi tipinde cumbalı evler var.

Samos’un merkezinde, sahilin paralelindeki yaya yolunda bulunan Rakomelodiko ise, canlı yunan müziğiyle hoşunuza gidecek bir restoran. Samos’ta merkez dışında görülmesi gereken yerlerden birisi, Manolates. Giderken dev ağaçların bulunduğu, kendine özgü mimarisi olan, küçük bir dağ köyü olup, merkeze yaklaşık 30 km mesafede bulunuyor. Limana 5-10 dakikalık yürüme mesafesinde otellerin bulunduğu bu şehirde gece hayatı da oldukça hareketli. Ayrıca, havalimanının da bulunduğu Samos’ da sıcak ve ılıman iklim hâkim.