Salou Otelleri Ara

En uygun Salou otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Salou otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Salou Hakkında

İspanya'nın kuzeydoğusunda yer alan Salou, Tarragona İli'ne bağlı bir kıyı kasabası. Salou Barselona'ya sadece 100 km mesafede yer alıyor. Deniz turizminin etkin olduğu ve özellikle yerli turistin çok geldiği kasabanın popülerliğinde Barcelona'ya olan yakınlığının da etkisi bulunuyor.

Akdeniz ikliminin etkisi altında bulunan kentte, uzun ve sıcak yaz ayları yörenin turizmini destekler nitelikte. Kasabanın 34 adet mavi bayraklı güzel, kumluk, temiz plajları ve berrak mavi suları yüzme sevenleri her yaz yöreye çekiyor. Su sporları için ise Llevant Plajı tercih ediliyor. Ayrıca yaz mevsimi boyunca, özellikle ağustos ayında Salou'da çok çeşitli festivaller düzenleniyor.

Salou'da eğlencenin iki boyutu var. Gündüz saatlerinde özellikle çocuklu aileleri çok mutlu eden Port Aventura World, Ferrari Land, Dragon Khan ve Aquopolis Eğlence Parkı gibi zamanın nasıl geçtiğini unutturacak heyecan ve eğlence dolu çeşitli ortamlar sunuyor. Hava karardığında ise kasabadaki çok sayıda bar, pub ve kulüp hemen her müzik ve dans zevkine hitap eden mekânlarla bölgeyi hareketlendiriyor.

18. yy'da inşa edilen Santa Maria del Mar Kilisesi, Vella Kulesi, I. Jaume Yolu, Balıkçılar Anıtı, geceleri ışıklandırılmış su dansı gösterilerinin düzenlendiği Font Illuminosa Çeşmeleri ve eski tren istasyonu Salou'da görülmeye değer tarihi ve sanatsal yapılar olarak ziyaretçilerin gezilecek yerler listesinde yer alıyor. Lumine Mediterranea Beach and Golf Community, Salou ziyaretçilerine geniş ve donanımlı bir tesiste golf öğrenme ve oynama imkânı sunuyor. Kültürel etkinlikler için Salou Tiyatro Oditoryumu'nun takvimine göz atılmalı. Alışveriş için Porrt Halley Alışveriş Merkezi'ne gidilebileceği gibi plaj çevresindeki sokaklarda ve Barselona Caddesi'nde hediyelik eşya satın alınabilecek birçok küçük dükkân da bulunuyor.