Salihli Otelleri Ara

En uygun Salihli otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Salihli otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Salihli Hakkında

Anadolu’da egemenlik kuran en eski uygarlıklardan Lidyalıların başkenti olan Sardes Antik Kenti’ne ev sahipliği yapan Salihli, Manisa’nın bir ilçesi. Kaplıcaları ve doğal güzellikleri sayesinde Salihli her yıl bölgeye gelen pek çok ziyaretçiyi cezbediyor. Geniş üzüm bağları ve kiraz bahçeleriyle çevrelenen ilçede tarım eskiden olduğu gibi günümüzde de önemli bir gelir kaynağı. Gördes, Demirci, Ahmetli, Köprübaşı ve Kula ile komşu olan ilçenin nüfusu 150 binden daha fazla.

Eski çağlarda Lidyalılar, Makedonyalılar, Romalılar, Bizanslılar ve Osmanlılar tarafından idare edilen bölgede gezerken sayısız antik kalıntı ve tarihi esere rastlayabilirsiniz. İlçenin temel ekonomik kaynaklarından olan tarım ürünleri ise çekirdeksiz üzüm, Napolyon kirazı, buğday ve mısır. Salihli’de ayrıca özellikle 2000’li yıllardan itibaren açılan fabrikalar günümüzde ilçe ekonomisinin lokomotiflerinden sayılıyor. Zeytinyağı, meyve suyu, tuğla, kiremit gibi pek çok ürün bu tesislerde üretiliyor.  

Salihli ve çevresi Türkiye’de termal turizm denince ilk akla gelen yerlerden. İlçenin yakınlarındaki Kurşunlu kaplıcalarını ziyaret ederek çeşitli cilt rahatsızlıklarına, romatizmaya ve kireçlenmeye iyi gelen suların şifasından yararlanabilirsiniz. Bölgedeki Manisa otelleri konaklamanızda termal suların şifasına ulaşabilirsiniz. Salihli’ye ulaşmak içinse ilçe merkezinden yaklaşık 100 kilometre uzaklıkta yer alan İzmir’deki Adnan Menderes Havalimanı’na uçabilirsiniz. Üstelik dilerseniz Anadolu’nun farklı noktalarından ilçeye trenle seyahat etmek mümkün. Tüm sene etkili olan Akdeniz iklimi sayesinde Salihli her daim seyahat için uygun sayılabilir. Yağışlar genellikle bölgeye kış aylarında düşüyor. Sıcaklıklar ise yıl boyunca 5-30 derece arasında ölçülüyor. Çarşamba günleri kurulan semt pazarı Salihli’de taze meyve ve yöresel ürünlerden almak için hayli ideal. Ayrıca dilerseniz alışveriş için ilçe çarşısını ve alışveriş merkezlerini tercih edebilirsiniz.