2. Sayfa Salamanca Otelleri Ara

En uygun Salamanca otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Salamanca otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Salamanca Hakkında

İspanya’nın doğusunda, Portekiz sınırına yakın konumlanan Salamanca kenti, köklü bir tarihin izlerini taşırken renkli bir kültürün de elçiliğini yapıyor. Kent ‘Altın Şehir’ anlamına gelen ‘La Ciudad Dorad’adıyla da anılıyor ve Madrid’e araçla üç saat uzaklıkta bulunuyor.

Ülkenin Katalonya Leon adı verilen özerk bölgesindeki şehrin sokaklarında yürürken kendinizi adeta bir açıkhava müzesinde gezer gibi hissediyorsunuz. 1988 yılından bu yana UNESCO Dünya Mirasları listesinde bulunan, 2002 yılında da Belçika’nın Brugges kentiyle birlikte Avrupa’nın kültür başkenti seçilen Salamanca’nın geçmiş tarihinde çoğunlukla Romalılar var. Şehri kültür açısından duayen yapan da, 1218’de kurulan ve İspanya’nın en eski üniversitesi olan Salamanca Üniversitesi. Üniversiteli gençlerin tarih dolu kente yaydığı dinamizmi ise en popüler en kalabalık noktası olan Plaza Mayor Meydanı’nda görüyorsunuz. İspanya’nın en canlı meydanlarından olan Plaza Mayor 1756’da inşa edilmiş olup, kumtaşından yapılmış binalar ve oyulmuş madalyon figürlerinin bulunduğu kemerleriyle Rönesans mimarisinin en güzel eserlerine de ev sahipliği yapıyor. Birçok sokak sanatıyla renklenen meydanda alışveriş yapabileceğiniz dükkanlar da buluyorsunuz.

Tarih rotası 15. yüzyılda yapılan Gotik stildeki Casa de Las Conchas kütüphanesi, muhteşem sanat eserlerinin sergilendiği Casa Lis Museum ve Puerto Romano adındaki Roma köprüsü gibi sanatsal yapılarla dolu olan şehrin 11. yüzyıla tarihlenen katedrali de oldukça etkileyici. Barok tarzdaki La Catedral Vieja (eski) ve La Catedral Nueva (yeni) olarak anılan yapıya Plaza Mayor’dan yürüyerek 5 dakikada ulaşabiliyorsunuz.

Kentte İspanya’nın geneline hakim olan Akdeniz iklimi görülüyor. Yazın sıcacık kışları ise soğuk bir şehirle karşılaşıyorsunuz. Salamanca’ya en yakın uluslararası havalimanları ortalama 220’şer kilometre mesafedeki Cuatro Vientos Havaalanı ve Barajas Havaalanı olup her ikisi de Madrid’de bulunuyor. İç hat uçuşları için kent merkezine 19 kilometre mesafedeki, Salamanca-Matacan Havaalanı’nı kullanabiliyorsunuz.