Sainte-Maxime Otelleri Ara

En uygun Sainte-Maxime otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Sainte-Maxime otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Sainte-Maxime Hakkında

Akdeniz’de Saint-Tropez körfezinin kuzey kıyısında bulunan Sainte Maxime büyüleyici bir sahil şehri. Fransa’nın güneybatısında kalan Fransız Rivierası’nın bir parçası olan kentin Nice şehrine uzaklığı 90, Marsilya’ya uzaklığı ise 130 kilometre. Güneyde Akdeniz’e bakan şehrin kuzeyi Maures Dağları ile kaplı ve hem deniz hem de dağ manzarasıyla olağanüstü bir güzellik sergiliyor. Yılda 300 günü güneşli geçen Akdeniz iklimindeki şehir, şairlere ve yazarlara verdiği ilhamla da anılıyor.

M.S. 1000’li yıllarda Cannes tarafından gelen keşişlerin kurduğu Sainte Maxime şehri adını bir azizden alıyor. II. Dünya Savaşı’nda Güney Fransa’nın kurtuluşunu sağlayan Dragoon Operasyonu’nun merkezi olan şehrin liman bölgesinde, o günleri hatırlatan birçok anıtla karşılaşıyorsunuz.  

Yaz aylarında yoğun bir turist akınına uğrayan ve hareketlenen plaj ince kumu ve turkuaz sularıyla ruhunuzu dinlendirirken, tüplü dalış, şnorkelle yüzme, jet-ski, su kayağı gibi her türlü su sporu yapmanıza da olanak tanıyor. 10 kilometreden fazla bir uzunluğa sahip kıyı şeridinde sayısı sekseni geçen plaj yer alıyor. Kentin plajının yanı sıra, liman çevresindeki yürüyüş alanları da oldukça cazip. Limanın etrafında şehrin kültürünü tanıyabileceğiniz küçük bir müze, kilise ve anıtlar bulunuyor. Göletli botanik parkı, perşembe günleri kurulan albenili açık hava pazarı ve yıl boyunca düzenlenen festivallerle şehir daha da renkleniyor.

Sportif turistlerin sevdiği bir şehir olan Sainte Maxime’de 18 delikli bir golf sahası, tenis kortları, yürüyüş, okçuluk, binicilik, dağ bisikleti için uygun parkurlar da var. Sokakları yayalaştırılan şehirde trafiğe takılmadan rahatlıkla gezebiliyorsunuz. Bisiklet yolu ise tüm kıyı boyunca dolanıyor ve kırsal bölgenin keşfine olanak tanıyor. Kenti popüler kılan özelliklerinden biri de deniz ürünleri sunumunda iddialı restoranları.

Sainte Maxime’ye havayoluyla yapacağınız ulaşımlarda inebileceğiniz en yakın havaalanı Toulon kentinde bulunan Toulon-Hyères Havaalanı. Şehrin merkezine 53 kilometre mesafede bulunan havaalanından taksi, otobüs ve araç kiralayarak ulaşım mümkün.