Saint Vincent ve Granada Otelleri Ara

En uygun Saint Vincent ve Granada otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Saint Vincent ve Granada otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Saint Vincent ve Granada Hakkında

Saint Vincent ve Grenadinler, Karayipler’in güneyinde bulunan bir adalar ülkesi. Başkenti ve en büyük şehri aynı zamanda ülkenin en önemli ticaret merkezi olan Kingstown.

İngiltere’ye bağlı ülkede resmi dil İngilizce. St. Vincent ve Grenadinler’in nüfusu 120 binden biraz daha fazla. Geneli volkanik arazilerden meydana gelen ülkenin en yüksek noktasını 1220 metreye ulaşan Soufriere Dağı oluşturuyor.

Ülkenin ekonomisini ayakta tutan sektörler ise tarım ve turizm. Özellikle muz ve diğer tropikal meyveler ülkede ticarete konu olan başlıca ürünler. Sahip olduğu muhteşem güzellikteki koylar ve plajlara karşılık Karayipler’in en az turistik adalarından olan St. Vincent ve Grenadinler’in geneli, turistik bir merkezden çok küçük bir balıkçı kasabasını andırıyor. Ülkede birkaç tane büyük otel bulunsa da bu yerlerde de ortam genellikle son derece sessiz ve sakin.

Aralık ayının ortasından nisana dek geçen zaman dilimi adanın en popüler ve kalabalık olduğu dönem. St. Vincent ve Grenadinler’de ziyaretçileri bekleyen bembeyaz kumlar ve mavinin en güzel tonlarını yansıtan deniz ülkenin dünyanın en güzel tatil cennetleri arasında gösterilmesini sağlıyor.

Ülkede oteller ve restoranlar genellikle oldukça küçük. Bununla birlikte buralarda Hindistan cevizi ve avokado gibi meyvelerle hazırlanan yerel tatları, çok lezzetli deniz ürünlerini ve okyanustan tutulan balıkları tatma şansınız var. St. Vincent ve Grenadinler’in çevresinde çok daha popüler ve kalabalık turizm merkezleri de var. Eğer adanın sakin yaşamından uzaklaşıp daha hareketli yerleri de görmek isterseniz adadan hareket eden teknelerle buralara gelebilirsiniz.

Adada gece eğlence yaşamı da son derece sakin. Bununla birlikte dünyanın geri kalanından uzaklaşıp bir köşede dinlenmek ve kitabınızı okumak veya güneşlenmek isterseniz ada bu konuda sayısız seçenek sunuyor. Adalar birbirine oldukça yakın. Adalar arasında yolculuk yapmak isterseniz sürekli hareket eden teknelerden birini veya uçakları kullanabilirsiniz.

Volkanik dağlara doğru heyecan verici bir tırmanış veya ormanın içine doğru yapacağınız doğa yürüyüşleri de burada sizi bekleyen alternatif aktiviteler arasında. Ayrıca dilerseniz adaların benzersiz denizinin derinliklerine tüple veya şnorkelle dalabilir, suyun altında sizi bekleyen bambaşka güzellikleri de keşfedebilirsiniz.

Ülke yelken yapmak isteyenler için de son derece elverişli bir ortam sunuyor. Rüzgara karşı yelken açtıktan sonra adanın içlerinde yer alan şelalelere doğru serinletici bir yolculuğa da çıkabilirsiniz.

Adalar hediyelik eşya ve alışveriş konusunda çok zengin ve çeşitli seçenekler sunmuyor. Bununla birlikte el yapımı yerel hediyelikler ve deniz kabuğu gibi doğanın kalbinden gelen ilginç parçalar bulma şansınız var.