Saint-Raphael Otelleri Ara

En uygun Saint-Raphael otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Saint-Raphael otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Saint-Raphael Hakkında

Fransa’nın güneyinde yer alan Saint Raphael, Provence-Alpes-Cote d'Azur bölgesine bağlı bir şehir. 19. Yüzyıl sonlarına doğru yıldızı parlamaya başlayan Saint Raphael, bugünkü popülerliğini dönemin belediye başkanına borçlu.

Ülkenin güney kıyısında kurulan şehirde yıl boyunca ılıman Akdeniz iklimi etkili. Kış aylarında hava biraz soğuyor ancak genel olarak ılık ve güneşli bir hava hakim. Mevsim geçişlerinde bölgede dönemsel yağışlar görülebiliyor. Eğer ilkbahar veya sonbahar mevsiminde şehre seyahat etmeyi düşünüyorsanız, önlem olarak yanınıza yağmurluğunuzu veya şemsiyenizi almanız tavsiye edilir. Yaz aylarında ise oldukça sıcak ve güneşli günler yaşanıyor.

Özellikle ekonomik ve kültürel anlamda geçtiğimiz yüzyıllar boyunca hızla gelişen şehir bugün Fransa içinde önde gelen merkezler arasında sayılıyor. Nüfusu 35 bine yaklaşan şehir İkinci Dünya Savaşı sırasında başlıca geçiş noktalarından biriydi. Günümüzde ise daha çok Güney Fransa’nın sıcak atmosferini yansıtan, renkli bir şehir olarak ön plana çıkıyor.  

Su sporlarından keyif alıyorsanız, Saint Raphael daha ilk günden kalbinizi çalacak. Akdeniz’in mavi suları üzerinde sörf yapabilir, su kayağı ile nabzınızı hızlandırabilirsiniz. Su altına daldığınızda ise çok daha renkli bir dünyayla baş başa kalacağınıza şüpheniz olmasın. Kendinizi yelken konusunda geliştirmek isterseniz, Saint Raphael sahillerinde daha önce hiç farkına varmadığınız yeteneklerinizi keşfetme şansı bulabilirsiniz.

Eski çağlardan kalan eserleri görmek istediğinizde adımlarınızı doğrudan Saint Raphael Arkeoloji Müzesi’ne doğru çevirebilirsiniz. Yüzlerce ilginç parçaya ev sahipliği yapan müze yüzyıllar öncesine kadar giden bir zaman yolculuğu yaşatıyor. Üstelik sadece 360 derece şehir manzarasını izleyebileceğiniz saat kulesi için bile buraya gelmeye değer.  

Bölgede tadını çıkarabileceğiniz diğer aktiviteler arasında dağ bisikleti, balık tutma, tırmanış, tenis ve golf sayılabilir. Eğer yaz aylarında geliyorsanız, tüm bunlara olağanüstü plajlarda güneşlenmeyi ve Akdeniz’in berrak sularında yüzmeyi ekleyebilirsiniz.  

Lezzetli yemeklere en az görülecek tarihi ve doğal güzellikler kadar önem veriyorsanız, Saint Raphael’den mideniz boş dönmeyeceğinizi belirtelim. Akdeniz otlarıyla harmanlanan enfes deniz ürünleri ve balıklar şehir mutfağının başlıca aktörlerinden. Ayrıca salyangoz ve kurbağa bacağı gibi Fransız klasiklerini deneyerek seyahatinize ilginç bir tat katabilirsiniz.

Geleneksel Fransız yemekleriyle aranız çok iyi değilse, odun ateşinde pişen pizzaların, salamlı veya peynirli sandviçlerin bir o kadar lezzetli olduğunu unutmayın. Sonradan pişman olmak istemiyorsanız, yemeğin üzerine tadını çıkarabileceğiniz kremalı tatlıları, pastaları denemeden şehirden ayrılmayın. Tabii yıllandırılmış Fransız şaraplarını da atlamamak gerek.