Saint-Etienne Otelleri Ara

En uygun Saint-Etienne otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Saint-Etienne otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Saint-Etienne Hakkında

Fransa’nın doğusundaki Rhone-Alpes Bölgesi’nde yer alan Saint Etienne, Loire Departmanı’nın başkentidir. Loire Nehri’nin kollarından birisi olan Furan Nehri kıyılarında bulunmaktadır. Yüksek dağ ve platoların oluşturduğu Massif Central Bölgesi’nin en önemli tarih, kültür ve sanat şehirlerinden birisidir. Saint Etienne, 22 Kasım 2010 tarihinde UNESCO’nun Design City listesine giren ilk Fransız şehridir. Design City, kentesel dönüşümde tasarım ve yaratıcılılığı benimseyen ve bunu aynı zamanda ekonomik kaldıraç olarak kullanabilen şehirlere UNESCO tarafından verilen bir ünvandır. Design City’lerde, tasarım ve yaratıcılık yoluyla kentlerdeki sosyal ve ekonomik yaşam ortamlarının kalitesi artırılmaktadır. Kentin endüstriyel tarihi, sektörlerin çıkış ve çöküş öyküleriyle doludur.

Bu sürece en büyük damgayı, 18. yüzyıl Fransız modasının vazgeçilmezi olan kurdeleler vurmuştur. Birinci Dünya Savaşı’nın başlangıcına kadar kent kurdele üretimiyle ön planda olmuştur. Savaşın etkileriyle hızla azalmaya başlayan üretim, günümüzde az sayıdaki fabrikayla devam etmektedir. Sanayi tarihindeki bir diğer önemli çıkış ve çöküş hikayesi ise silah sektörü ile ilgilidir.

Fransız Devrimi’nin ateşli silah gereksinimleri bu kentte üretilen silahlardan karşılanmıştır. Hatta şehir o dönemde ‘Armeville’ adıyla anılmıştır. Küçük silah üretiminin merkezi konumundaki şehir, sömürge topraklarının küçülmesiyle bu sanayi kolunu da kaybetmiştir. Kömür madenciliği de kentte yükselen ve süreç içerisinde yok olan sektörlerden olmuştur.

Saint Etienne, Design City ünvanının avantajıyla turizm alanında oldukça gelişmiştir. Saint Ettienne Katedrali, Sanat ve Endüstri Müzesi, Maden Müzesi, Firminy Vert, Planetarium ve L’Astronef kentin başlıca turistik gezi noktalarıdır. Kente sıcak ve ılıman bir iklim hakimdir. Saint Ettienne Boutheon Havaalanı şehrin 12 km. kuzeybatısındadır.