Rumeli Hisarı Otelleri Ara

En uygun Rumeli Hisarı otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Rumeli Hisarı otellerini listele.

Rumeli Hisarı Hakkında

Osmanlı padişahı Fatih Sultan Mehmet tarafından inşa ettirilen Rumeli Hisarı, hiç kuşkusuz İstanbul'un en görkemli mimari eserlerinden. Tarih boyunca Yenice Hisar ve Boğazkesen Hisarı gibi farklı adlarla anılan hisarın yapımının ne kadar sürdüğüne dair tam olarak kesin bilgi bulunmuyor. Ancak dönemine göre son derece hızlı bir şekilde tamamlandığı biliniyor. Anadolu'nun farklı noktalarından getirilen malzemelerin kullanıldığı Rumeli Hisarı’nda ayrıca yüzlerce işçinin çalıştığı da bilinen detaylar arasında.

Bir dönem konser ve organizasyonlarda kullanılan Rumeli Hisarı, şimdilerde müze olarak ziyaret edilebiliyor. Üstelik göz kamaştırıcı bir İstanbul manzarası vaat eden yapıya ulaşmak hayli kolay. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nün Avrupa yakası tarafındaki ayaklarına yakın bir noktada bulunan hisara gelirken Bebek, Aşiyan ve Rumeli Hisarüstü yönünden geçen otobüsleri kullanabilirsiniz. Eğer trafiğe takılmak istemezseniz, Levent’ten Boğaziçi Üniversitesi’ne doğru gelen metroyu da tercih edebilirsiniz. Pek çok tarihi yalıya ev sahipliği yapan bölgede ayrıca İstanbul Boğazı’nın güzelliklerini seyrederken kahvaltı yapabileceğiniz veya kahvenizi içebileceğiniz pek çok mekan mevcut.

Boğaz trafiğini kontrol etmek ve fetih sırasında oluşabilecek tehditlerin önüne geçmek adına inşa edilen hisarı gezerken o dönemde Haliç’in girişini kapatmak için kullanıldığına inanılan zincirin bir bölümünü görebilirsiniz. İstanbul Boğazı’nın aynı zamanda en dar noktasına yerleşen hisarın yakınlarında ayrıca konaklayabileceğiniz pek çok lüks otel seçeneği de mevcut. Müşterilerine 24 saat oda servisi, masaj, havalimanına özel araçlarla transfer gibi olanaklar sunan otellerde özellikle yoğun olan dönemlerde rahatça yer bulabilmek adına erken rezervasyon yaptırmanızda yarar var.

x