Roskilde Otelleri Ara

En uygun Roskilde otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Roskilde otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Roskilde Hakkında

Roskilde, Danimarka'nın Zealand Adası'nda yer alan bir kent. Bir dönem kraliyet ailelerine ev sahipliği yapan ve Danimarka'nın başkenti unvanını taşıyan Roskilde oldukça köklü bir geçmişe sahip.

Roskilde karasal iklimin etkisi altında bulunur ve yıl boyu bol yağış alır. Genel olarak soğuk bir şehir olan Roskilde'de yılın en sıcak ayı olan temmuzda sıcaklık değeri 15-16 derece civarında ölçülür. Kış mevsiminde sıklıkla kar yağışı görülür.

Roskilde küçük bir kent olduğundan ana turistik noktaları yürüyerek keşfetmek mümkün. Daha ücra noktalara tren, otobüs veya taksi ile ulaşılabilir. Bisiklet kullanımı da yerel halk arasında oldukça yaygın.

Şehrin simgesi konumunda bulunan ve Unesco Mirasları Listesi'nde de yer alan Roskilde Katedrali ziyaretçiler tarafından mutlaka görülmeli. Günümüzde katedralde klasik müzik konserleri de veriliyor. Vikingler döneminin önemli destinasyonlarından olan Roskilde'de bulunan Viking Gemi Müzesi ve Roskilde Müzesi gezilmeye değer yerlerin başında geliyor.

1915 yılında bu yana Roskilde'nin süsü olan Byparken yeşilseverlerin gözde mekânlarından. Aynı şekilde beş kilometrelik trekking parkuru ile Boserup Ormanı da doğaseverler için oldukça davetkâr.

Roskilde'de denenmesi gereken tatların başında her ne kadar Danimarka peynirleri geliyor olsa da kırmızı et ve deniz mahsulleri konusunda da son derece iddialı olduklarını unutmamak gerekir.

Birkaç yıl önce ülkenin en iyi alışveriş kenti unvanını kazanan Roskilde'de özellikle Algade/Skomagergade Caddesi'nde aradığınız hemen her şeyi bulabilirsiniz. Gece hayatı çok hareketli olmasa da canlı müzik dinleyebileceğiniz ve yerel Danimarka biralarını deneyebileceğiniz çok sayıda bar ve pub bulunur. Dünyaca ünlü Roskilde Müzik Festivali ise 1971 yılından beri her sene haziran sonu ve temmuz başında düzenleniyor.