Rochester Otelleri Ara

En uygun Rochester otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Rochester otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Rochester Hakkında

Amerika Birleşik Devletleri’nin New York eyaletinde bulunan Monroe bölgesinin en büyük şehri olan Rochester, düzenledikleri Lilac festivali nedeniyle “un şehri” ve “çiçek şehri” olarak anılıyor. Yaklaşık 215 bin nüfusu ile en yüksek nüfuslu 3 şehir arasına giren Rochester; Hemlock Gölü, Canadice Gölü ve Ontario Gölü’ne sahip ve su kaynağını bu göllerden alıyor. Şehirde 4 mevsimin etkisi görülmekle birlikte, kışları soğuk ve karlı, yazları yüksek nem oranı ile 29 derece sıcaklıkta geçiyor.

Şehirde meşhur olan “White Hot” ve “Garbage Plate” yemekleri, geleneksel tatlar haline gelmiş. Meşhur olan mekanları; Bill Gray’s, DiBella’s, Tom Wahl's, Pontillo's Pizzeria ve Abott’s Frozen Custard olarak sayılabilir. Büyük alışveriş merkezlerine rastlayabileceğiniz şehirde, Rochester Public Market ve Village Gate Square en önemlilerinden. Bunların yanı sıra kaliteli üniversitelere sahip olan şehirde, eğitim, tıp ve teknoloji alanları oldukça gelişmiş.

Kodak, Bausch & Lomb ve Xerox gibi fotoğraf üzerine markalaşmış olan işletmeler, Rochester şehrinde kurulmuş ve bu nedenle şehre “dünyanın fotoğraf merkezi” de deniliyor. Aynı zamanda Xerox Tower ve Bausch & Lomb Place, şehrin en yüksek gökdelenleri olma özelliğine de sahipler. İbadet yerleri, üniversiteler, park alanları, tiyatro, sinema mekanları, yemek mekanları ile oldukça zengin olan bu şehirde vaktinizi dolu dolu geçirebilirsiniz.