Rivera Otelleri

En uygun Rivera otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Rivera otellerini listele.

Rivera Hakkında

Uruguay’ın kuzeydoğusunda Brezilya sınırında kurulu bir şehir olar Rivera, son derece düzenli bir kentleşmeye sahip yeşil bir şehir. Bağlı bulunduğu Rivera Bölgesi’nin de başkenti. Rivera bir alışveriş kenti. Hem yerel ürünler çok uygun fiyata bulunabiliyor hem de şehrin geneline yayılmış çok sayıda duty free mağazası mevcut.

Kasım ayından nisan ayına kadar devam eden yaz mevsiminde sıcaklık ortalama 30 derece ölçülüyor. Bazen bu değerler 40 derecenin üzerine çıkabiliyor. Kış aylarında ise ortalama 16-17 derece oluyor. Rivera tüm yıl boyunca az da olsa yağış alan bir şehir ve hava her zaman çok nemli oluyor.

Şehiriçinde ulaşım otobüslerle sağlanıyor. Taksi bulmak da mümkün. Ayrıca kenti çevre kentlere bağlayan otobüs hatları ve demiryolu imkânı da bulunuyor. Havayolu taşımacılığı konusunda kente Rivera Uluslararası Havalimanı hizmet veriyor. Ancak Brezilya sınırlarındaki Porto Alegre Havalimanı da şehre çok yakın ve otobüsle ya da uçakla kısa sürede gitmek mümkün.

Paseo de los Poetas, basamakları tırmandığınızda harika bir şehir manzarası sunuyor. Bretena Parkı ise doğal bir dinlenme, yürüyüş ve piknik alanı. Kentte bulunan dört ayrı Roma Katolik kilisesi de şehrin mimari simgeleri olarak görülmeye değer. Rivera’da yerel Uruguay yemeklerinin yanı sıra Brezilya yiyeceklerinin güzel örnekleri de bulunuyor.

x