Richmond Hill Otelleri Ara

En uygun Richmond Hill otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Richmond Hill otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Richmond Hill Hakkında

Kanada’nın en kalabalık ve en büyük şehirlerinden olan Ricmond Hill, Ontorio’da konumlanıyor. 20. Yüzyılın başlarında ‘gül başkenti’ ilan edilen şehir ticaret alanında da söz sahibi ve en çok da endüstri, bilgi teknolojileri, otomotiv parçaları üretimiyle anılıyor.

Büyük Toronto Bölgesi’nin bir parçası olan Ricmond Hill 1872 yılında küçük bir köy olarak kurulup, 1957 yılında da şehir unvanına kavuşuyor. Özellikle 1990’larda yoğun bir nüfus artışının yaşandığı şehir konut ve işyerleriyle çevrelenmiş olup, Toronto’ya sadece 15 kilometre mesafede bulunuyor.

Dünyanın en büyük ikinci, Kanada’nın ise en büyük teleskobu olan David Dunlap Gözlemevi teleskobu Ricmond Hill’in en turistik sembolü. Gözlemevinde mayıs ayından ekime kadar cumartesi günleri yıldız görüşleri yapılabiliyor. Şehir, ülkenin en büyük dalga havuzu ve sahne sanatları merkezlerine de sahip olup, yürüyerek veya bisikletle gezebileceğiniz kadar da sistemli yollardan oluşuyor. Ricmond Hill her mevsim ayrı bir şenlik içeren festivalleriyle de ünlü. Kanada Günü, Kış Karnavalı, Yaz Karnavalı, Noel Baba partileri, park konserleri ve dini festivaller bu etkinliklerden sadece bir kaçı. Sanatsal sergilerle de tıpkı festivaller gibi yılın her ayında karşılaşabiliyorsunuz. Her türlü spor etkinliği için tesis bulabileceğiniz şehrin kültürünü ise kent müzesinde tanıyabiliyorsunuz. Göletli parklarında doğanın tüm renklerini görebiliyor, vahşi yaşamı canlı tutan bahçelerini gezebiliyorsunuz.

Farklı ırkların ve inançların bir arada yaşadığı çok kültürlü bir şehir olan Ricmond Hill, Kanada’nın en yüksek emlak fiyatlarının da görüldüğü yerlerden. Dünyanın her yerinden gelen göçmenlerin yaşadığı kentte Hindu tapınaklarından, Çin mabetlerine kadar birçok dinin ibadethanesiyle karşılaşmak mümkün.

Şehre ulaşımlarınızda iniş yapabileceğiniz en yakın havalimanından biri Billy Bishop Toronto City Airport olup Ricmond Hill şehir merkezine 40 kilometre mesafede bulunuyor. Bir diğer havalimanı ise Toronto Pearson Uluslararası Havalimanı ve şehre uzaklığı 43 kilometre. Her iki alandan da şehre otobüsle, taksiyle veya araç kiralayarak transfer sağlayabiliyorsunuz.