Richmond Otelleri Ara

En uygun Richmond otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Richmond otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Richmond Hakkında

Avustralya’nın Queensland Eyaleti’nde yer alan küçük bir şehirdir. ‘Richmond Shire’ adı verilen bölgenin başkentidir. Ülkenin kuzeydoğusunda, Queensland Eyaleti’nin en uzun nehri olan Flinders Nehri kıyılarında bulunmaktadır. Son dönemlerde adı paleontolojik kazılarla ve bulgularla gündemde olan Richmond; Kronosaurus Korner Fosil Müzesi, Fosil Festivali ve ‘Avustralya’nın Dinozor İzleri’ Bölgesi ile yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı konumundadır.

Kentin ‘Wyangarie Shire’ olarak bilinen ilk adı, 31 Temmuz 1954 yılında kent konseyi tarafından değiştirilmiş ve bugünkü adını almıştır. Kronosaurus Korner Fosil Müzesi, yerel ve bölgesel fosillerin saklanması, araştırılması, korunması ve görüntülenmesi amacıyla 1 Mayıs 1999 tarihinde kurulmuştur. Müze ayrıca paleontolojik konularda yerel halkı ve ziyaretçileri bilgilendirmeyi amaçlamaktadır. Richmond, Hughenden ve Winton coğrafi üçgeninde yer alan ‘Avustralya’nın Dinazor İzleri Bölgesi’nde, Kronosaurus Korner tarafından fosil arama ve kazı turları düzenlenmektedir.

‘Avustralya’nın en düzenli küçük şehri’ ünvanını kazanan Richmond, koyun ve sığır yetiştiriciliğinde gelişmiş durumdadır; ancak lokal turizm sektörü, paleontolojik sergi ve etkinliklerin katkısıyla son yıllarda atağa geçmiştir. Fred Tritton Gölü, Bush Tucker Garden ve Canbridge Harabesi kentin önemli gezi merkezleridir. Richmond, kuru tropikal iklim etkisindedir. Richmond Havaalanı, kent merkezinin 3 km. kuzeybatısındadır.