Ribe Otelleri

En uygun Ribe otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Ribe otellerini listele.

Ribe Hakkında

Ribe, Jutland’ın güneybatısında konumlanan,  Danimarka'nın ve İskandinavya’nın en eski şehri. Arkeolojik çalışmalarda bulunan belgelere göre şehrin tarihi 8. Yüzyıl başlarına dayanıyor. Şehirdeki birçok yarı ahşap mimarili ev 16. ve 17. Yüzyıldan kalma olup, Danimarka Miras Koruma Yasaları kapsamında 110 tanesi korunup gözetiliyor. Bilinen tarihinin eskiliğinin yanı sıra, ülkenin en iyi korunan Orta Çağ kenti olan Ribe, köklü bir Viking geçmişine sahip. Bir Viking pazarı olarak başlayan tarih hikayesi ise Orta Çağ’da daha da kuvvetleniyor.

1496’da inşa edilen ülkenin en eski belediye binası mimarisiyle ve heybetiyle saygı uyandırıyor. 1150-1175 yılları arasında yapılan üç kuleli, gotik mimarili sembolik yapı Ribe Katedrali ve tarihinin sözcüsü Viking Müzesi’de şehirde görülmesi gereken yerlerde ilk sıralarda bulunuyor.  

Atmosferini otantik ve romantik bulacağınız Ribe, UNESCO Dünya Mirası olan Wadden Denizi Milli Parkı’na da çok yakın. Yakınındaki Mando adasında ve parkta istiridye avcılığından, kuş gözlemciliğine kadar birçok doğa aktivitesi yapmanız mümkün. Şehrin Arnavut kaldırımlı, kırmızı tuğlalı yarı ahşap evleri ise yosunlu duvarlarıyla fotoğraf tutkunları için en fotojenik alanlar. Rehberli turlara katılarak bu evlerin ilginç hikayelerini de öğrenebiliyorsunuz. Bisiklet yolları, rüzgar panelleriyle dolu kırsallarında şehirden uzak bir atmosfere girerken, kentin dokusu bozulmamış doğallığına da şaşırıyorsunuz. Kafeler, restoranlar, sanat galerileri ve alışveriş merkezleri ile 52 katlı bir kule de şehrin modern yüzlerini oluşturuyor.

Ribe’ye havayoluyla yapacağınız seyahatlerde inebileceğiniz en yakın havaalanı Esbjerg Uluslararası Havaalanı. Kentle mesafesi 31 kilometre olan havaalanından araç kiralayarak veya taksiyle transfer yapmanız mümkün.

x