3. Sayfa Reunion Otelleri Ara

En uygun Reunion otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Reunion otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Reunion Hakkında

Hint Okyanusu üzerinde Fransa’ya bağlı bir ada devleti olan Reunion’de Afrikalılar, Hintliler, Avrupalılar, Çinliler ve Malgaşlar ülkenin farklı bölgelerinde barış içerisinde yaşıyor.

Ülkenin Vanilya Adası olarak anılmasını sağlayan tüm dünyaya yapılan şeker ve vanilya ihracatı ekonominin omurgasını oluştururken, turizm yerli halkın en önemli geçim kaynaklarından biri olarak öne çıkıyor. Farklı birçok milletten insanın yaşadığı Reunion halkı, doğaya gösterdikleri özen ve yasalara uymaktaki titizlikleri nedeniyle tüm dünyada hayranlık uyandırıyor.

Reunion’un güneyinde Mauritius, doğusunda Madagaskar ve kuzeyinde Fransa’ya bağlı olan Tromelin Adası yer alıyor. Tropikal iklimin etki gösterdiği ülkede hava sıcaklığı yer ve koşullara göre ciddi değişiklikler gösteriyor. Mayıs ile kasım ayları arasında serin ve kuru bir hava hâkim iken kasım ile nisan ayları arasında ise yağmurlu ve sıcak hava şartları yaşanıyor. Ülkenin doğusu batısına göre daha fazla yağış alıyor. Hava sıcaklıkları, deniz seviyesine yakın bölgelerde yüksek seyrederken, ülkenin yüksek bölgelerine gidildikçe hava sıcaklıklarında ciddi düşüşler gözlemleniyor.

Üç büyük ve görkemli volkanik dağın tam ortasına kurulmuş olan Reunion’in başkenti Saint-Denis’te bulunan Doğa Tarihi Müzesi eşi ve benzerine az rastlanır tarihi eserlerle ziyaretçileri şaşırtıyor. Şehre bir doğa harikası havası katan Pisse en l’air Şelaleri ve bir rehber eşliğinde gezebileceğiniz volkanik kalıntılar, turistlere gerçek üstü bir tecrübeyi yaşama fırsatı sunuyor.

Eşine az rastlanan siyah kumsallara da sahip olan şehirde yerli halkın kurduğu Grand Marche Pazarı’nda alışveriş yapma keyfini sürebilirsiniz. Eğlencenin ve festivallerin çok sevildiği Reunion’da dans, müzik ve tiyatro alanlarında yıl boyunca birçok büyük etkinliğe ev sahipliği yaparken, ülkenin kusursuz doğasında gerçekleştirilen spor etkinlikleri de çok sayıda katılımcı eşliğinde gerçekleşiyor.

Mart ayında gerçekleştirilen Leu Tempo Festivali’nde dünyanın her köşesinden ülkeye gelen tiyatro sanatçıları teatral gösterilerini icra ederken, haziran ayında ismini ülkeye ait bir meyveden alan Guava Festivali’nde dünya çapında gurmeler ağırlanıyor. Ekim ayında çok sayıda alternatif sporcunun katılımı ile yapılan Le Grand Yarışı, ülkenin zorlu doğasında aşılması gereken pek çok engel nedeniyle dünyanın en zor yarışları arasında gösteriliyor.

Farklı milletleri bir arada barındırmanın artısını mutfağına yansıtmayı başaran Reunion’da, Çin, Hint ve Avrupa mutfağının lezzetlerini tatmak mümkün. Özellikle balık ve tavuğu her yemekte kullanan aşçılar, bu yemeklere kendi yaptıkları özel sosları katarak muhteşem tatlar ortaya çıkartıyor. Vanilyanın merkezi olarak bilinen ülkede bu tadın kullanıldığı birçok pasta çeşidini görebilirsiniz. Reunion’a gidip acılı ördek yemez ve Rom Aranje adındaki likörü tatmazsanız pişman olabilirsiniz.