Reggio di Calabria Otelleri Ara

En uygun Reggio di Calabria otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Reggio di Calabria otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Reggio di Calabria Hakkında

Coğrafi şeklinden ötürü “Çizme” olarak anılan İtalya göz önüne getirildiğinde Reggio di Calabria çizmenin uç kısmında yer alıyor. Calabria bölgesinin en büyük ve en önemli şehri olmanın yanında İtalya’daki en eski ikinci şehir olarak da kabul ediliyor. Bölgesinde şehre “Reggio” ya da “Reggio Calabria” da deniyor. Tarihi çok eskilere dayanan şehirde yüzlerce tarihi eser ve bu eserler çevresinde gelişmiş olaylar ile turizm önemli bir yer tutuyor.

Şehrin en önemli tarihi eserlerinin başında milattan sonra 540’ta inşa edilen kale yer alıyor. Ayrıca yine 500’lerde inşa edilen şehir surları ve Reggio Katedrali de şehrin önemli turistik noktalarından. Güney İtalya’da önemli bir ticaret şehri olan ve Sicilya adasının tam karşısında yer alan Reggio di Calabria’da parfüm üreticilerinin sıklıkla kullandığı bir narenciye türü olan bergamot önemli bir gelir kaynağı oluşturuyor.

Tarım ürünleri ithal eden şehrin önemli bir limanı bunun yanında bir de havalimanı bulunuyor. Şehrin 7 kilometre güneyinde yer alan Reggio di Calabria Havalimanı’na Roma, Torino ve Milano’dan direkt uçuşlar gerçekleştiriliyor. Havalimanına tren ve otobüslerin yanı sıra Messina’dan gemilerle de ulaşım sağlanıyor.