Rayong Otelleri Ara

En uygun Rayong otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Rayong otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Rayong Hakkında

Tayland’ın 100 kilometrelik bir alan boyunca uzanan sahillerine sahip Rayong, muhteşem bir iklimin hâkim olduğu Ko Samet Adası’ndakiler de dahil olmak üzere pek çok yumuşak kumlu plajıyla yerli ve yabancı turistin ilgisini çekiyor. Hat Sai Kaew gibi plajları eğlenceli partiler düzenlemesiyle ünlü. Buna rağmen daha sakin ve huzurlu olan plajları da mevcut. Bu sebeple bu plajlar daha çok denize girip güneşlenmek isteyen aileler tarafından tercih ediliyor.

Rayong’un o eşsiz güzellikteki sahilleri boyunca karides, ahtapot gibi deniz ürünlerinin en güzel hallerini tadabileceğiniz restoranlar yer alıyor. Plajlarıyla bu kadar ünlü olunca da Rayong, haliyle su sporları için vazgeçilmez bir nokta haline geliyor. Olta balıkçılığı, şnorkelle veya tüplü dalış gibi aktivitelerin düzenlenmesinin yanı sıra şehrin çeşitli bölgelerinde golf kulüpleri de mevcut. 

Tayland’daki popüler turistik merkezlerden biri haline gelen Rayong’u cazip kılan bir diğer şeyse Rayong Aquarium (Rayong Akvaryumu). Upuzun tünelleriyle ziyaretçilerinin devasa akvaryumların içinde hareket etmesini sağlayan bu eğlence merkezinde yengeç, istiridye, mürekkep balığı gibi bilinen deniz canlılarının yanı sıra Irrawaddy yunusu, kambur yunus gibi türüne ender rastlanan deniz canlılarını da görme fırsatı bulabilirsiniz.

Siam olarak bilinen eski Tayland’ın özgürleşmesini sağlayan ve Kral Taksin’e adanmış olan Kral Taksin Tapınağı (The King Taksin Shrine), en çok da Çin takvimine göre yeni yıl kabul edilen ve her yıl 28 Aralık’ta kutlanan Kral Taksin Günü’nde ziyaret ediliyor. 1943 yılında yapılan ve USS Gallup olarak isimlendirilmiş olan Amerikan firkateyni ise bugün Klaeng’te HTMS Prasae Anıtı olarak sergileniyor. Kore Savaşı sırasında Tayland Kraliyet Donanması’na satılan bu geminin için de hala silah bulunuyor ve bu yüzden ziyaret sırasında yalnızca güverteye kadar girilebiliyor.