Rasimpaşa Otelleri Ara

En uygun Rasimpaşa otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Rasimpaşa otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Rasimpaşa Hakkında

Yeldeğirmeni adıyla da hafızalara kazınan Rasimpaşa, İstanbul’un en eski ve köklü mahallelerinden. Özellikle son birkaç yıl içinde sosyal medyanın da etkisiyle popülerleşen mahallede eski binaların duvarlarını renkli boyamalar süslüyor. Rasimpaşa’nın kuşkusuz en bilinen mimari yapısı ise Haydarpaşa Garı. Deniz kıyısında inşa edilen tarihi gar binası, geçmişte Anadolu’dan İstanbul’a gelenlerin şehre ilk ayak bastıkları yer olmasıyla ünlü. Kadıköy’ün 21 mahallesi arasında yer alan Rasimpaşa, Üsküdar, Acıbadem ve Selimiye Mahallesi ile de komşu.

Rasimpaşa Mahallesi’ne İstanbul’un Avrupa yakasında yer alan Karaköy, Eminönü, Beşiktaş gibi noktalardan direkt vapurla gelebilirsiniz. Sahilden Kadıköy’ün ara sokaklarına doğru yürüdüğünüzde ise balık restoranlarını, kafeleri ve çay bahçelerini bulabilirsiniz. Sabah erken saatlerden itibaren canlanmaya başlayan mahallede pek çok eski fırın ve pastane yer alıyor. Bu yerlerden taze simit alarak Moda’ya doğru yürümek ve sahilin hemen üstündeki çay bahçelerinde manzarayı seyretmek Kadıköy’ün tadını çıkarmak isteyenler için hayli ideal aktivitelerden.

Eğer civarda geçireceğiniz birkaç saat varsa, mahallenin eski pasajlarını gezerek kitapların sayfalarını karıştırabilirsiniz. Üstelik bölgede konaklamayı planlıyorsanız, bazıları denizi gören rahat otellerden birini seçebileceğinizi anımsatalım. Rasimpaşa Mahallesi ve genel olarak Kadıköy, İstanbul ziyaretçileri arasında hayli popüler. Bu nedenle bölgede tam da istediğiniz gibi bir otel ve odada kalmak isterseniz, rezervasyonunuzu minimum iki hafta öncesinde yaptırmaya çalışın. Genellikle oda kahvaltı şeklinde hizmet otellerden bazılarında iş seyahatine çıkanlar için konferans ve toplantı odası gibi bölümler yer alıyor.