Radovljica Otelleri Ara

En uygun Radovljica otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Radovljica otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Radovljica Hakkında

Slovenya’nın kuzeyinde yer alan Upper Carniola bölgesindeki Radovljica kasabası aynı zamanda Radovljica Belediyesi'nin idari merkezi olarak kabul ediliyor. Karawanks sıradağlarının güney yamacında konumlanan Radovljica kasabası, Sava Nehri’nin bir kolu olan Bled Gölü’ne yaklaşık 6 km mesafede yer alıyor. Kimi zaman Radol'ca olarak da adlandırılan Radovljica, tarihi binalarla çevrili, yılın dört mevsimi Alpler’in eşsiz ve doğal manzaralarını sunan, 14. yüzyıldan kalma taş duvarlar ve surlarla sıra dışı bir atmosfere bürünen, adım başı orijinal mimarilere rastlayacağınız şirin bir kasaba.

Radovljica’dan günübirlik turlarla Slovenya’nın en çok ziyaret edilen yerlerinden biri; hatta ünü tüm dünyaya yayılmış olan Bled Gölü’ne gidebilir veya 1-2 gününüzü Bled Gölü’nde geçirebilirsiniz. Slovenya’nın arıcılık tarihine ışık tutan Arıcılık Müzesi (The Apiculture Museum) şehrin tarihi merkezinde konumlanan ve barok mimariden izler taşıyan tarihi bir binanın içerisinde yer alıyor. Slovenya'nın zengin arıcılık geleneğini, 18. ve 19. yüzyıllarda arıcılığın Slovenya için ne denli önemli bir tarımsal faaliyet olduğunu keşfedeceğiniz müzede yerel arıcıların hayatı ve çalışmaları, geleneksel arı kovanları ve arıcılık araçlarını görebilirsiniz.

Kasabanın bir diğer ilgi çekici yeri olan Gingerbread Müzesi de şehir merkezindeki tarihi bir binada yer alıyor. Zencefille yapılan ya da yapılabilen her şeyi bir arada görebileceğiniz bu müze şüphesiz Radovljica turunuzun unutulmazlarından olacak. Gün boyu hareketli olan Radovljica’nın ana meydanı Linhartov Trg, 16. ve 17. yüzyıldan kalma evlerin yan yana sıralandığı, kasabanın en etkileyici barok mimarilerinden olan Thurn Manor Sarayı’na ev sahipliği yapan, Koman House ve Vidič House’un da bulunduğu tarihi bir bölge. Meydanın güneyine doğru giderseniz Lipnica Vadisi üzerinde konumlanmış, enfes manzaralar sunan yürüyüş parkurlarını da keşfedebilirsiniz.

Linhartov Trg meydanındaki en gösterişli evlerden bir diğeri olan ve tarihi 16. yüzyıla dayanan Šivec House’un dış cephesi Rönesans, iç kısmı da gotik mimari detaylara sahip olduğu için epey ilgi görüyor. Evin zemin katında yıl boyunca değişen sergilerin olduğu bir galeri, birinci katında “black kitchen”, çizim odası ve 3 oda daha bulunuyor. İkinci katta da en ünlü Sloven sanatçıların yazdığı çocuk kitaplarından oluşan kapsamlı bir koleksiyon sergileniyor.