Quito Otelleri Ara

En uygun Quito otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Quito otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Quito Hakkında

Resmi adı ile San Francisco de Quito olarak da bilinen Quito, Ekvador’un başkenti. Aynı zamanda ülkenin en büyük ve gelişmiş şehirleri arasında yer alan Quito, ülkenin kuzeydoğusunda yer alıyor.

Şehir, yaklaşık 3 bin metreye yaklaşan yüksekliği ile aynı zamanda dünyanın en yüksek iki başkentinden biri. Şehirde yıl boyunca sadece iki mevsim yaşanıyor. Haziran ve eylül ayları arasında yaz mevsimi yani kuru mevsim, ekim ve mayıs arasında ise nemli geçen kış mevsimi etkili oluyor. Aynı zamanda dünyanın en renkli başkentlerinden biri olarak bilinen Quito şehri, rengârenk evleri, hareketli caddeleri ve son derece canlı şehir yaşamı ile ünlü.

Genellikle tropikal meyveler ve sebzelerden oluşan Quito mutfağında ise seçenekleriniz neredeyse sonsuz. Sıcak geçen yaz mevsiminde bölgeye özgü lezzetlerle hazırlanan serinletici meyve suları da mutlaka denenmesi gerekenler arasında. Şehirde görülebilecek yerlerden bazıları ise ülkenin en önemli sanat eserlerinden bazılarını barındıran Museo del Banco Central ve kentin en güzel parklarından biri olan La Coralina. Şehirde ayrıca yerel ürünler arasından seçim yaparak alışveriş de yapabileceğiniz El Ejido Parkı’nı da ziyaret edebilirsiniz.