11. Sayfa Pula Otelleri Ara

En uygun Pula otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Pula otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Pula Hakkında

Hırvatistan sınırları içerisinde bulunan Pula şehri, Istria bölgesinin en kalabalık şehridir. 57 binlik nüfusa sahip şehir yıllarca idari merkez olarak kullanılmıştır. Önemli ekonomik faaliyetlerin gerçekleştirildiği şehirde balıkçılık, şarap sektörü, turizm fonksiyonları ve gemi sanayileri oldukça yaygın bir şekilde bulunmaktadır.

Uzun süre korunmuş ve zarar görmemiş bir doğaya sahip olan Pula kentinde ılıman bir iklimin etkisi görülmektedir. Yazları sıcak ve nemli geçerken, kış ayları bol yağış almaktadır. Şehir yıl boyunca iki farklı rüzgârın etkisinde kalmaktadır.

Pula Panorama, Pula Katedrali, Pula Çifte Kapı, Pula Bourguignon Kalesi, Pula Kalesi, Pula Valerijin Parkı, St. Mary Formosa Şapeli ve Augustus Tapınağı şehrin önemli tarihi alanları içerisinde bulunur. Balık, et ve sebzenin ön planda tutulduğu şehir merkezinde iklime göre bir dağılım olmuştur. Strukle yemeği yöresel bir lezzetin olmasının yanı sıra tüm Hırvatistan şehirlerinde sıkça servis edilmektedir.

Ayrıca yöreye ait zeytinyağlı yemekler şehri ziyarete gelen kişiler tarafından oldukça beğenilmektedir. Önemli alışveriş dükkânlarının yer aldığı caddelerde Dünya markalarından birçok ürün bulunmaktadır. Pula Havalimanı, şehrin önemli bir ulaşım ağıdır.