Puerto del Carmen Otelleri Ara

En uygun Puerto del Carmen otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Puerto del Carmen otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Puerto del Carmen Hakkında

Puerto del Carmen, İspanya’da Lanzarote'nin güneydoğusunda konumlanıyor. Kanarya Adaları belediyesine bağlı şehrin 7 kilometrelik bir sahil şeridi bulunuyor. Eskiden mütevazi bir balıkçı köyüyken günümüzde Lanzarote'nin ana turistik bölgelerinden birine dönüşen Puerto del Carmen, deniz-kum-güneş denilince İspanya’da ilk akla gelenlerden. 

Şehrin sahil bölgesinde 4 ana plaj bulunuyor. Playa Grande, Playa de Matagorda, Playa Pocillos ve Playa Chica adındaki bu plajlar şnorkelle yüzmek ve tüple dalmak için de oldukça uygun. Puerto del Carmen’in Eski kent bölümü geleneksel Kanarya atmosferini hala koruyor. Sokaklar arasında gezerken top koşturan yerli çocuklarla karşılaşıyor, yerel pazarlarında deniz ürünlerinin tadına bakabiliyorsunuz. Bir balıkçı köyü olarak günlük hayatına devam eden bu bölgede El Varadero rıhtımında dizilmiş balıkçı tekneleri de nostaljik ve etnik bir manzara oluşturuyor. Kentin ‘yeni şehir’ olarak adlandırılan turistik bölgesinde ise bir çok sanat etkinliğine katılabiliyor, bar, restoran ve gece hayatının renkli mekanlarında eğlenebiliyorsunuz. Kentin panoramik yüzünü oluşturan Atlantik Okyanusu manzarasının yanında beyaz cepheli evleri de görülmeye değer. Kente uzay çağı tarzı vermek isteyen Cesar Manrique adlı sanatçının izlerini de sokaklarında gözlemleyebiliyorsunuz. Ağustos ayının ilk haftası şehirde her yıl Balıkçıların Kralı Virge del Carmen Festivali kutlanıyor. Teknelerin süslenerek denizde geçit yaptıkları bu geleneksel şölen fotoğraf çekmeyi severler için zengin bir fon oluşturuyor.

Kentin gezi rotasında yunus gösterilerini izleyip, deniz aslanlarıyla yüzeceğiniz Roncho Texas Hayvan Parkı ve hediyelik yerel eşyalar bulabileceğiniz Playa Blanca gibi pazarlar var. Dilerseniz Eccoula Gece Balıkçılığı turlarına katılıp Tuna balığından köpekbalığına kadar birçok balığı avlayabileceğiniz bir macera da yaşayabiliyorsunuz.

Puerto del Carmen’e havayoluyla yapacağınız yolculuklarda inebileceğiniz en yakın havaalanı Arrecife Havaalanı olarak da anılan Lanzarote Havaalanı. Kent merkezi ile havaalanı arasındaki mesafe 8 kilometre olup taksiye binerek veya araç kiralayarak transfer yapabiliyorsunuz.