Preveza Otelleri Ara

En uygun Preveza otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Preveza otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Preveza Hakkında

Preveze, Yunanistan’ın kuzeydoğusunda Adriyatik Denizi kıyısında yer alan bir körfez kenti. Yunanistan’ın ilk sualtı tünelinin bir ayağı Preveze’de bulunuyor. 

Nicopolis Müzesi, antik bir kent içine kurulmuş son derece bilgilendirici bir müze. Özellikle barındırdığı mozaik koleksiyonu ilgi çekici. Zalongo Dağı kent ziyaretçileri tarafından mutlaka görülmesi gereken yerlerden. Dağın zirvesine ve tarihine ulaşmak için 421 basamak tırmanmak gerekiyor ancak burada bulunan tarih müzesi ve manzara yorgunluğa değiyor. Kentte tam deniz kıyısında bulunan ve ilginç gösterilere de ev sahipliği yapan bir de lunapark bulunuyor. Preveze’de nehirde kano sürüşü yapabilirsiniz. Serin ve temiz suda ağaçların gölgesi altında ilerlemek oldukça keyifli.

Lefkada ise Adriyatik Denizi’nde bir ada şehri. Burada yatlar için özel bir marina da bulunuyor. Kentte deniz turizmi oldukça gelişmiş. Son derece berrak sulara sahip olan şehirde dalış sporu da oldukça gelişmiş. Lefkada’da araç kiralama imkânı bulunuyor ancak yaygın olanı bisiklet ya da mobilet kiralamak. Toplu taşımayı tercih edenler için ise alternatif olarak otobüsler bulunuyor.

Porto Katsiki adanın en gözde plajı. Karayip sahillerini andıran bu izole kumsalda yüzmek çok keyifli. Ancak yanınızda şnorkel getirirseniz geziniz daha anlamlı olur. Dağ tırmanışı, doğa yürüyüşü ve dağ bisikleti sürüşü şehirde yapılabilecek diğer aktiviteler.

Birbirine çok yakın konumda olan Preveze ve Lefkada Akdeniz ikliminin etkisi altında bulunuyor. Sıcak ve kurak yazları soğuk ve yağışlı kış mevsimi takip ediyor. Mevsimler arası geçiş dönemindeki bahar ayları kenti ziyaret için oldukça uygun. Adriyatik Denizi’nden beslenen bu şehirlerde balık restoranları çok yaygın ve bu konuda oldukça başarılılar.

Aktion Ulusal Havalimanı, Preveze’ye yedi, Lefkada’ya ise yirmi kilometre uzaklıkta yer alıyor. Küçük bir havalimanı olmasına rağmen her iki şehre de hizmet verecek donanıma ve yeterliliğe sahip.