Portoferraio Otelleri Ara

En uygun Portoferraio otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Portoferraio otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Portoferraio Hakkında

İtalya’nın Toskana eyaletine bağlı Elba 35 bin civarı nüfusuyla Sicilya ve Sardinya adalarından sonra 3. büyük ada konumundadır. Napolyon Bonapart'ın sürgüne gönderildiği ada olarak bilinen ve hakkında çeşitli hikayelerin yazıldığı Elba kentinde yaz aylarında gözle görülür bir nüfus artışı gerçekleşmektedir. Değişken iklim koşullarının hüküm sürdüğü Elba şehrinde, yazlar sıcak ve kurak geçerken; kışlar bol yağış almaktadır.

Akdeniz ikliminin baskın olduğu bölgelerin dışında ise farklı bir hava sahası da oluşabilmekte ve nem oranı artabilmektedir. Şehrin genelinde birçok mimari eser bulunmaktadır. Bunlardan; Santuario Della Madonna del Monte, Villagio di Sant'Andrea, Forte Falcone, Spiaggia di Lacona, Napoleon's Villa, Bastioni Medicei, Mausoleo Tonietti, La Piccola Miniera ve Chiesa Reverenda Misericordia şehrin en çok turist çeken ziyaret alanları içerisinde yer almaktadır. Oldukça iddialı plajlara sahiptir. Spiaggia di Cavoli, Spiaggia di Sansone, Spiaggia di Biodola, Spiaggia di Sant'Andrea ve Sottobomba Beach farklı görünümü ve sahip olduğu sahil kumlarıyla geniş bir yankı uyandırmaktadır. Gece hayatı sahil kasabası görünümünü bastırmaktadır. Farklı aktivitelerin yer aldığı kent merkezinde alışveriş ikinci planda kalmaktadır.

Dünya mutfağından çeşitli örnekler sunan şehirde en çok tercih edilen lezzetler deniz mahsulleri ve pizza türleri olmaktadır. Elba Havaalanı farklı ülkelerden kente ulaşmak için oldukça elverişli bir şekilde konumlanmıştır.