Port Dickson Otelleri Ara

En uygun Port Dickson otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Port Dickson otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Port Dickson Hakkında

Malezyalıların hafta sonu için sıklıkla tercih ettiği bir tatil bölgesi olan Port Dickson, Negeri Sembilan eyaletinde bir şehrin adı aslında. Bu şehirde yerli turistin ilgisini çeken Tanjung Gemuk’dan Blue Lagoon’a doğru uzanan alanda pek çok plaj ve koy bulunuyor. Bu bahsi geçen Port Dickson sahilleri yüzme, bot gezintisi, su kayağı, kano, rüzgâr sörfü gibi aktivitelere imkân tanıması açısından da oldukça popüler.  Bölgeye ilgi büyük olunca bilhassa özel günlerde çabucak dolan otel ve pansiyonları için önceden rezervasyon yaptırmak gerekiyor.

Sezon açıldığında tatilcileri çeken plajları popüler olmadan evvel Port Dickson, kömür üretimi konusunda isim yapmış. Ancak daha sonra Britanya ile Boğazlar Antlaşması sırasında küçük bir liman kenti olarak gelişmiş. Dolayısıyla bu dönemden kalma, kıyaya yakın pek çok eski alışveriş dükkânı bulunuyor. Bunun yanı sıra Regina Mall gibi büyük alışveriş merkezleri de Port Dickson halkına ve misafirlerine giyimden bijuteriye çeşitlilik gösteren mağazaları, oyun ve yemek alanlarıyla hizmet veriyor.

PD Kasabası olarak da anılan bu şehirde görülmeye değer pek çok yer var. Aslında bir Çin tapınağı olan Wan Loong Temple günün her saati ücretsiz olarak ziyaret edilebiliyor. Kuan Yi gibi tanrıların yüceltildiği bu tapınaktaki restoranda bir şeyler yemek ve çevredeki kaplumbağalarla vakit geçirmek yıllardır varlığını sürdüren bu yapının hala canlı kalmasını sağlıyor.

Halk arasında Muzium Tentera Darat olarak da bilinen ve Sirusa bölgesinde Malezya Kraliyet Silahlı Birlikleri’ne ait bir yapı olan The Army Museum’da birliğin tarih boyunca edindiği başarıları ve serüvenleri anlatılıyor. Pantai Purnama civarında konumlanan Ostrich Farm (Devekuşu Çiftliği) ise pek çok devekuşunu yakından görüp besleyebileceğiniz bir alan olarak ilginizi çekebilir. Üstelik burada safkan köpek ve atları da görmeniz mümkün. Arzu edenler olursa biniciliğin yanı sıra ATV ile safari, paintball ve doğa yürüyüşü gibi aktiviteler de mevcut.