Port-au-Prince Otelleri Ara

En uygun Port-au-Prince otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Port-au-Prince otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Port-au-Prince Hakkında

Önemli bir stratejik konumda olması nedeniyle başkent görevini üstlenen Port Au Prince şehri, Haiti’nin sınırları içerisinde bulunur. Kentin geneli dağınık ve çarpık bir yerleşmeye sahiptir. Kahve ve şeker üretiminde önemli bir başarı elde eden Port Au Prince; çimento ve sabun alanlarında da sanayi kollarını elinde bulundurur.

Tropik bir iklime sahip olan şehir merkezinde; bölgesel olarak hava şartları değişiklik gösterir. Hava yıl boyunca belli bir sıcaklığın üzerinde seyreder. Genellikle mart ve kasım ayları içerisinde yağış alan Port Au Prince, düzensiz bir yağış rejimine sahiptir. Notre Dame Katolik Katedrali, Haiti Sanat Müzesi, Haiti Sanat Merkezi, Sainte Trinite Katedrali, Pantheon Ulusal Müzesi ve Marche de Fer şehrin dokusuna farklı bir hava katan ve mutlaka ziyaret edilmesi gereken önemli alanlar içerisinde yer alır.

Birçok plajın bulunduğu Port Au şehrinde, çeşitli şehir turları düzenleyen çok sayıda acente bulunur. Sahip olduğu ormanlık alanları da gezme fırsatı bulabileceğiniz Port Au kentinde çeşitli etkinlikler de düzenlenir. Her yıl şubat ayında gerçekleştirilen Carnival in Haiti, farklı etnik kökene sahip birçok kişiyi bir araya getirir. Pirincin ağırlıklı olarak tüketildiği kent merkezinde fasulye yemeği de öğün olarak menülerde yerini alır. Dağlardan toplanan mantarlarla pişirilen etler, farklı soslarla süslenir. Toussaint Louverture Havalimanı, Port Au Prince şehrinde ulaşımda kolaylık sağlar.