Poole Otelleri Ara

En uygun Poole otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Poole otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Poole Hakkında

Avusturalya’daki Sidney Limanı’ndan sonra dünyanın en büyük ikinci, Avrupa’nın ise en büyük doğal limanı olan Poole, İngiltere’nin güneyinde, Dorset’e bağlı bir şehir.

İngiltere’de özellikle hafta sonu tatillerini geçirmek için en ideal yerlerden biri olan şehrin Sandbanks Plajı ince kumları ve dünyanın en pahalı evleriyle ünlü. İngiltere’nin en iyi ve en kalabalık plajlarından olan Sandbanks Plajı’nda rüzgar sörfü, jet-ski, yelken ve kano gibi 25’ten fazla su aktivitesi yapabiliyor, geniş kıyı parkurlarında kilometrelerce yürüyebiliyorsunuz. Rıhtımdan kalkan şirin rengarenk motorları, irili ufaklı adaları, Mavi Bayrak ödüllü serin ve sığ denizi ile sıcak bir atmosfere gireceğiniz, ‘güneyin mücevheri’ olarak da anılan kasabadan feribota binip günübirlik Fransa sahil gezisi yapabiliyorsunuz. Aynı zamanda adalara açılan bir kapı da olan limanın arkasında gemileri, balıkçı teknelerini ve lüks yatları izleyebileceğiniz çok sayıda kafe ve bar bulunuyor. Poole iskelesinden kısa bir yürüyüşle ulaşabileceğiniz şehir parkı ise göldeki su sporları, golf sahaları, buz pateni pisti ve oyun alanları ile en kalabalık şehir noktalarından.

Limanda sayısız tekne ve yelkenliyle karşılaşacağınız Poole aynı zamanda Yüzüklerin Efendisi’nin yazarı J.R.R. Tolkien’in köyü olarak da biliniyor. Tarihi binlerce yıl öncesine uzanan şehir, arkeolojik sit alanları açısından oldukça zengin. Kentin müzesinde demir çağından günümüze kadar geçirdiği süreci tanıyabiliyor, tarihi eserlerini görebiliyorsunuz. Şehir Londra’dan sonra The Lighthouse adındaki en büyük sanat merkezine sahip ve canlı şovlar, tiyatro eserleri gibi birçok sahneyi izleyebileceğiniz yerlerden. Sporseverler için heyecan verici tazı yarışları da kasabanın en ilginç aktivitelerinden.

Poole’ye havayoluyla yapacağınız ulaşımlarda inebileceğiniz en yakın havaalanı Uluslararası Bournemouth Havaalanı. Havaalanı ve kent arasındaki mesafe 32 kilometre olup otobüs, taksi veya araç kiralayarak şehre ulaşmanız mümkün.